chrome firefox opera safari iexplorer

Як ідеологи «російського світу» «нейтральний статус» України зробили «конституційним»

12 червня 2017 о 16:23

Останнім часом то  представники «Опоблоку» чи інших проросійських партій на телебаченні, то Медведчук у радіорекламі заговорили ледь не про конституційний обов'язок України бути «постійно нейтральною державою».

Фани "російського світу" твердять про те, що в Конституції є стаття про «нейтральний статус».

Натомість, нагадаю зміст статті 18 Основного Закону: “Зовнішньополітична діяльність України спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права”.

Більш підготовлені друзі Росії цитують «Декларацію про державний суверенітет України» та «зобов'язання у майбутньому бути постійно нейтральною державою». Дійсно, у 9 розділі “Зовнішня і внутрішня безпека” читаємо: “Українська РСР урочисто проголошує про свій намір стати у майбутньому постійно нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоків...”

Нагадаю, що “Декларація…”, ухвалена 16 липня 1990 року, юридично була документом Української Радянської Соціалістичної Республіки та ніколи не була Актом конституційного характеру незалежної України. В ній міститься багато норм перехідного характеру, наприклад, «гарантування права на збереження громадянства СРСР» тощо.

Отож, спроба знайти правові підстави для ОБОВ'ЯЗКОВОГО затвердження статусу нейтральності для України не витримує критики. Але показово, що прихильники України як складової єдиного російського світу пропагують документи часів УРСР і СРСР.

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

8 квітня

Інші дати
Борис Тенета (Гурій)
1903 – український поет, прозаїк.
Розгорнути
8 квітня відзначають:
  • День працівників військових комісаріатів.
  • Міжнародний день циган.
Розгорнути
Народився Дмитро Дорошенко
(1882, м. Вільнюс, Литва - 1951) — політичний діяч, історик, публіцист, літературознавець, бібліограф. Найвизначніша праця – двотомне видання «Нарис історії України».
«Я нічого не робив для чужих, в чужих інтересах, але завжди для своїх, а свої — всі були для мене цінні, поскільки, кожний по-свойому, мали в своїй діяльности на меті добро України» (Дмитро Дорошенко).
Розгорнути
Народився Михайло Коссак
(1874, с.Горішня Вигнанка Тернопільська область - 1938) – український композитор, диригент, музикознавець, музичний педагог. Один з організаторів запису українських народних пісень, творів Семена Гулака-Артемовського та Миколи Лисенка на платівки.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...