chrome firefox opera safari iexplorer

Про нас

Дякуємо, що завітали на наш сайт!

Сайт «Рідна країна» стартував у 2010 році як перший в Україні окремий культурологічний портал, який об’єднує різноманітні напрямки гуманітарної сфери.

Він задумувався як своєрідний Інтернет-посібник для людей, що допоможе їм відкрити Україну та вийти за межі формальних знань про неї. Саме тому ми позиціонували себе не лише як культурологічний, а більше як світоглядний портал.

Ми намагалися максимально показати історичну унікальність, природну красу, культурну неповторність та світоглядну своєрідність країни, в якій живемо.

Починали ми з того, що змістовне наповнення «Рідної країни» вирізнялося двома головними рисами:
1) подавалися інформативні та переважно позитивні матеріали;
2) ми намагалися утримуватись від політики.

Але у 2016 році ми переконалися, що політика в нашій країні дуже сильно впливає на життя пересічних українців, і оминати увагою те, що в ній відбувається, це означає не розуміти першопричин багатьох проблем з нашою освітою, культурою, наукою, медициною, спортом тощо.

Додамо до цього кілька важливих подій з сучасного життя нашої держави, і ми вийшли на новий рівень, який все-таки торкнувся сфери політики. «Рідна країна» у квітні 2016 року стала ще й громадським рухом, який об'єднав низку громадських організацій правозахисного, екологічного, культурологічного, спортивного та іншого тематичного спрямування. У зв'язку з цим було ухвалене рішення про появу на нашому порталі рубрики «Політика», де ми будемо розміщувати матеріали, які з політичного аспекту пояснюють соціально-економічне життя українців.

Отож, світоглядний портал «Рідна країна» – це Україна:

  • Громадянська (відповідний розділ представляє актуальні події в житті суспільства, громадську думку, аналітичні матеріали щодо проблем сьогодення, зміни законодавства у гуманітарній та соціальній сферах тощо);
  • Здорова (невід’ємною частиною нашого сьогодення є здоровий спосіб життя, досягнення українців у спортивній галузі та вирішення актуальних проблем довкілля);
  • Культурна (це розділ, в якому Ви знайдете інформацію про видатних особистостей, дізнаєтесь багато цікавої інформації про різноманітні акції та фестивалі, проведені не лише Фондом «Рідна країна», а й іншими організаціями. До Вашої уваги — унікальні матеріали, які до цього часу були важкодоступними для пересічних громадян. Також ми вивчаємо музейний простір України, даючи можливість адміністраціям усіх музеїв України розміщувати інформацію на нашому порталі);
  • Освічена (у цьому розділі ви маєте можливість слідкувати за змінами та дискусіями навколо гострих проблем цієї галузі, розбудовувати сучасну демократичну модель студентського самоврядування, безкоштовно скачувати та слухати онлайн популярні аудіопроекти Фонду);
  • Туристична (цей розділ представляє неповторну красу, багатство та унікальність нашої країни. Акції 7 історико-архітектурних чудес, 7 природних чудес, 7 замків, фортець і палаців України, 7 чудес Києва говорять самі за себе.  Окрім цього, в розділі можна дізнатися про найкращі чудеса світу та слідкувати за новинами туризму).
  • Політична (це новий розділ, який спробує привідкрити справжні причини та наслідки непростих ситуацій у різних сферах нашого життя).

Зауважимо, що ідея створення такого порталу належить відомому громадському та політичному діячеві МИКОЛІ ТОМЕНКУ, який виступив ініціатором багатьох відомих та успішних світоглядних і туристичних акцій, етнофестивалів, просвітницьких проектів, є засновником Фонду «Рідна країна» та обраний лідером Громадського руху «Рідна країна» .

До створення цього порталу ми залучаємо найкращих фахівців, відомих особистостей, знакових людей, які не на словах знають, що таке гуманітарна сфера та які зробили вагомий внесок в просування та популяризацію іміджу України. Серед них: Сергій Макеєв (доктор соціології), Віктор Набруско (секретар Національної спілки журналістів України), Антоніна Матвієнко (відома українська співачка), Наталя Сумська (народна артистка України), Анатолій Хостікоєв (відомий актор театру і кіно), Петро Гожик (директор Інституту геологічних наук НАН України), Сергій Гальченко (відомий літературознавець, шевченкознавець) та багато інших.

Тож читайте, дивіться, слухайте, думайте, аналізуйте та реагуйте! 

Приємної співпраці!!!

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути