chrome firefox opera safari iexplorer

Українці у Другій світовій: подвиг, який не вдасться применшити нікому

08 травня 2019 о 08:45

Складовою гібридної війни, що її веде проти нас Росія, є також і замовчування та перекручування ролі України у Другій світовій війні. Відома фраза Путіна про те, що «вони» перемогли б у війні й без України.

Насправді ж саме українці завдали на свої плечі всі негоди і страждання воєнного часу, виявляли  унікальні відвагу та героїзм і зазнали величезних втрат.

Лише факти:

1.В армії, на флоті, в партизанських загонах і рухах Опору воювало близько 10 млн українців. Понад 60% із них геройськи загинули. 

2.Станом
на середину 1944р. в Червоній армії воювало 33,93% українців. Понад половину з
15 фронтів очолювали українці. Серед командного та офіцерського складу
становили понад 20%.  

3.У всіх Українських фронтах українці становили понад 50% бойового складу (в 1-му Українському – до 80%).

4. Понад 2,5
млн. українців нагороджені орденами і медалями. 2072 були удостоєні звання
Героя Радянського Союзу; 32 стали двічі Героями. 

5. Льотчик-ас майор Іван Кожедуб збив 64 ворожі літаки й став тричі Героєм. Із 4-х повних кавалерів ордена Слави – 2
українці: льотчик штурмового авіаполку Іван Драченко і морський піхотинець Павло Дубинда.

6. Орден Богдана Хмельницького був єдиною радянською  нагородою, напис на якій зроблено не російською, як на всіх інших, а українською мовою.  

7.Прапор перемоги встановили 30 квітня 1945 р. над Рейхстагом українець Олексій Берест,грузин М.Кантарія і росіянин М.Єгоров. Згодом українця «викреслили» з переліку героїв.

8. Понад 400 тис. вояків налічувала Українська Повстанська Армія, що воювала водночас проти сталінського та гітлерівського режимів. Кожен четвертий вояк УПА загинув.

9.Українці воювали проти нацистської Німеччини в складі інших армій. У канадській — близько 45тис., армії США — 80тис., польській – 120 тис., у Франції – 5 тис., Чехословацькій бригаді Л.Свободи – 70% складу. 

10. За особливий внесок у перемогу над нацизмом Україна отримала право стати однією із 50 держав-засновниць Організації
Об’єднаних Націй. 

Нам є ким і чим пишатися – від славетних походів за часів Руси-України до теперішньої звитяжної боротьби проти окупантів у Донбасі. Ми набули великого досвіду військових перемог, усвідомлення себе як повноцінної й самодостатньої складової європейської та світової цивілізацій. 

Тож перемогли Гітлера – переможемо і Путіна.


Микола Томенко, Лідер політичної партії «Громадський рух «Рідна країна»

Розділи: Суспільство

19 березня

Інші дати
Народився Максим Рильський
(1895, м. Київ – 1964) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
Прислухайтесь, як океан співає — Народ говорить. І любов, і гнів У тому гомоні морськім. Немає Мудріших, ніж народ, учителів; У нього кожне слово — це перлина, Це праця, це натхнення, це людина. Не бійтесь заглядати у словник: Це пишний яр, а не сумне провалля» (Максим Рильський)
Розгорнути
Народився Марко Вороний
1904 – український поет, театрознавець, перекладач. Переклав українською мовою «Інтернаціонал», «Марсельєзу», «Варшав’янку», багато творів західноєвропейської класики. Автор книг для дітей, збірки віршів «Форвард». Син Миколи Вороного. Репресований.
Розгорнути