chrome firefox opera safari iexplorer

ЗАПОРІЖЖЯ — це правдива УКРАЇНА!

06 серпня 2023 о 12:26
5 серпня 1990 року в Запоріжжі відбувся ВЕЛИКІИЙ ХІД з нагоди 500-річчя ЗАПОРОЗЬКОГО КОЗАЦТВА.
З ініціативи Народного руху України (одним із організаторів якого був Микола Томенко) та патріотичної громадськості 500 тисяч людей з усією України зібралися на славній Хортиці і пройшли з Правого берега через греблю Дніпра до центру міста.
Учасники патріотичної ходи тримали в руках синьо-жовті і червоно-чорні прапори і скандували: «Слава Україні», «Героям слава», «Україні — самостійність», «Збережемо Хортицю», «Єдність»…
ЗАПОРІЖЖЯ — це правдива УКРАЇНА.
Памʼятаємо нашу історію!
Розділи: Громадянська

16 липня

Інші дати
Данило Демуцький
1893 – класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
Розгорнути
1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». («Декларація про державний суверенітет України»).
Розгорнути
Народився Василь Барка (Очерет)
(1908, с.Солониця, Полтавська область - 2003) - український письменник і перекладач.  Автор роману «Жовтий князь».  
Розгорнути