chrome firefox opera safari iexplorer

6 квітня: це цікаво знати

06 квітня 2018 о 00:04

«Ти знаєш, що ти людина. Ти знаєш про це чи ні? Усмішка твоя – єдина, Мука твоя – єдина, Очі твої – одні... Сьогодні усе для тебе Озера, гаї, степи. І жити спішити треба, Кохати спішити треба Гляди ж не проспи!»
Василь Симоненко

У ніч на 6 квітня колись спостерігали за погодою. «Якщо ніч тепла – на добру весну, а холодна – «не чекай з моря погоди». Бо 6-те квітня у народі називається на честь Захарія і Якова, а «на Захарія і Якова весна бува ніякова».

За церковним календарем 6 квітня вшановують преподобного Захарія, ченця; святителя Артемія; преподобного Захарія, посника Печерського; мучеників Стефана і Петра Казанських, преподобного Якова, сповідника.

Іменинниками 6 квітня є:
Артем, Захар, Петро, Яків, Стефан.

6 квітня народились:

1836 – Микола Скліфосовський – визначний військово-польовий хірург. Один із перших запровадив у Російській Імперії асептику та антисептику у хірургічній практиці, сприяв жіночій медичній освіті, організації медичного факультету при університеті в Одесі.

1873 – Борис Підгорецький – український композитор і музичний критик, етнограф, педагог. Автор опер «Купальна іскра», «Бідна Ліза», хорів, романсів, фортепіанних творів.

1883 – Олександр Марзеєв – учений-гігієніст, академік Академії медичних наук СРСР. Ім’я О. Марзеєва присвоєне Інституту гігієни та медичної екології НАМНУ, засновником і директором якого він був.

6 квітня відзначають:

  • День робітника слідчих органів.
  • Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку.

 

Події 6 квітня в Україні:

1917 – Після семи років в’язниці до Гуляйполя повернувся Нестор Махно.

1919 – у Києві пройшов «День пролетарської культури», перше масове радянське свято.

Події 6 квітня:

1327 рік – італійський поет Франческо Петрарка вперше зустрів свою кохану Лауру. Їй поет присвятив свої сонети.
1722 рік – Петро I увів податок на бороди в розмірі 50 карбованців на рік.
1748 рік – в Італії виявлені руїни Помпеї.
1896 рік – В Афінах почалися Олімпійські ігри – традиційні для античної Греції змагання, заборонені півтори тисячі років перед тим римським імператором Теодосієм I і відроджені завдяки ініціативі барона П’єра де Кубертена. Перші Олімпійські ігри сучасності за участю спортсменів з 13 країн відкрив грецький король Георгій I у присутності 60 тисяч глядачів.
1950 рік – Секретною постановою Ради Міністрів СРСР спецпоселенці стали вважатися засланими навічно.

Чи знаєте ви, що:

Першим творцем мультфільмів був не Уолт Дісней і навіть не ті, хто понад сто років тому почали демонструвати рухомі картинки.

Перші мультфільми з’явилися щонайменше…4-6 тисяч років до нашої ери на стінах печер. Археологи впевнені, що наскальні зображення, принаймні, деякі з них, є примітивною версією мультфільму, бо «кадри» там мальовані.

Наші пращури, щоб передати ілюзію бігу, зображували оленів з шістьма або десятьма ногами. І оскільки ці малюнки часто знаходяться у місцях з особливою акустикою, то можна сказати, що картинки створювали у свідомості глядача історію, як у кіно.

В Україні мультфільми почали створювати у 1959 р., коли на базі студії Київнаукфільм було створено Творче об’єднання художньої мультиплікації. Перші мультфільми вийшли у 1961 р. – «Пригоди Перця» та «Веснянка».

Найбільш відомими і популярними дотепер залишаються: «Пригоди трьох козаків», «Пригоди капітана Врунгеля», «Острів скарбів» та «Лікар Айболить».

«Рідна країна»

Розділи: Календар

26 березня

Інші дати
Олександр Кістяківський
1833 –  український учений-криміналіст та історик права. Співініціатор створення та голова Київського юридичного товариства. Зібрав і видав збірник законів «Права, за якими судиться малоросійський народ».  
Розгорнути
День Національної гвардії України
Національна гвардія України — військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України (МВС). Як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та залученням нових військових кадрів на добровольчій основі з 13 березня 2014 року.
Розгорнути
День пам'яті гетьмана Івана Виговського
(?, с. Вигів Житомирської обл. - 1664) - гетьман Війська Запорізького, (1657 - 1659), київський воєвода (1659 - 1664).
Розгорнути
Народився Петро Барановський
(1892, Росія - 1984) – російський реставратор і дослідник пам'яток архітектури періоду Київської Русі. Врятував від знищення рідкісну пам'ятку домонгольської доби – церкву П'ятниця в місті Чернігів, наполягав на відновленні Михайлівського золотоверхого монастиря у Києві.
Розгорнути