chrome firefox opera safari iexplorer

Прем'єра ІІІ частини поеми-тетралогії «ТАРАС. СЛОВА»

Дата події:9, 10 березня 2012 р. о 18:30
Місце події:Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка (м. Черкаси бул. Шевченка, 234), 36-07-18, 36-07-21
Більше про подію:

У Черкасах продовжують брендувати Тараса Шевченка. Ідею цього бренду вже другий рік поспіль демонструють через театр.

9 березня на сцені Черкаського музично-драматичного театру поставлять ще одну частину поеми-тетралогії Богдана Стельмаха «Тарас».

Торік глядачі побачили останню, четверту, частину поеми – «Тарас. Слава», де показали останні роки життя генія українського народу.

За задумом авторів, до 200-річчя з дня народження Кобзаря український глядач побачить на черкаській сцені чотири частини театральної вистави. У них буде відтворено життя та творчість Тараса Шевченка, але у зворотній хронології – від смерті до народження.

– Це перша в історії шевченкіани та в історії українського театру спроба сучасного етнічного театру розповісти про долю нашого земляка, яка охоплює його шлях від 6 років і до відходу у вічність, – розповідає режисер Сергій Проскурня.

Цьогоріч глядачі побачать постановку третьої частини поеми-тетралогії – «Тарас. Слова» – про юність і становлення Тараса Шевченка як художника та поета.

Роль Шевченка в цій частині виконає заслужений артист України Євген Нищук, відомий широкому загалу як ”голос” помаранчевої революції, він був ”діджеєм” революційного Майдану 2004 року.

– Коли мені зателефонував Сергій Проскурня, то не одразу сказав, що мені пропонує. Він лише спитав, що в мене з конкретними датами щодо зайнятості. Потім він розкрив мені всю історію. Практично я знайомився з матеріалом, коли ми вже його розбирали в театрі в Черкасах. Матеріал виявився надзвичайно природнім і незвичним, – ділиться Євген Нищук, заслужений артист України.

За словами режисера, Євген Нищук – надзвичайно експресивний актор, майстер діалогу, а ще – він володіє мистецтвом імпровізації. Цьогоріч у постановці гратиме ще й 21 дитина. У дітей надзвичайно складне завдання. Вони зображатимуть «Слова». Перші репетиції уже повноцінно тривають.

Як зазначив директор театру Володимир Осипов, постановка цієї частини трилогії не потребує великих матеріальних витрат. Максимально використовуються декорації, які були виготовлені торік, лише оновлюються деякі аксесуари.

– Я думаю, що суспільство ще до кінця не розуміє ваги нашого проекту, який значно вплине на гуманітарний клімат Черкащини. Особисто я горджуся, що саме у нас твориться цей проект, — наголосив Володимир Осипов.

Як і минулого року, реалізація проекту «Тарас» відбувається за підтримки міського голови Черкас Сергія Одарича.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути