chrome firefox opera safari iexplorer

11 нововведень 2011 року

04 січня 2011 о 16:17

З 1 січня життя українців змінять 28 нових законів, 18 постанов, одне розпорядження Кабміну і одну постанову ВР.

Це положення закону про держбюджет і Податкового кодексу: вони збільшують соцстандарти, перш за все для тих, хто має невеликі доходи, отримуючи мінімальні зарплати і пенсію, і підвищують прямо або побічно плату до бюджету з тих, хто багатший.

Наприклад, збільшенням на 2% прибуткового податку з тих, хто багато заробляє, введення акцизу на нафтопродукти, туристичного збору, які стосуються власників «коліс» і мандрівників.

Серед інших нововведень: закон «Про захист персональних даних» – він забороняє оприлюднювати дані про людину: ПІБ, місце проживання, за якими його можна ідентифікувати, без його згоди, а також введення пені за прострочення квартплати (0,1% від виставленого рахунку за кожен день прострочення), нарахованої з 01.01.11 р. Так що комунальники перестануть друкувати в платіжках прізвища власників житла, їх треба буде вносити від руки при оплаті, повідомляє газета «Сегодня».

На думку юриста Василя Мірошниченка, більше за все будуть цьому раді публічні люди – їх фанам, ворогам і журналістам стане складніше «вирахувати», де проживає відомий артист і чи вчасно він платить за квартиру.

«А ось у власників соцмереж («Фейсбук», «ВКонтакте» і т. д.) можуть бути проблеми (якщо хтось подасть до суду, що його персональний сайт зламаний), тому що мережі не повною мірою захищають своїх клієнтів від небажаного оприлюднення даних про них», – говорить Мірошниченко.

З січня знизилася до 0% 10-процентне ввізне мито на імпортні алкогольні напої та припинено дію закону про заборону валютного кредитування.

На думку аналітика МЦПД Олександра Жолудя, найбільш революційним є лише Податковий кодекс. «Державі треба наповнювати скарбницю, щоб платити зарплати бюджетникам та пенсії, тому влада постаралася взяти по максимуму з тих, кому нікуди подітися, наприклад, з автовласників і тих, хто п’є і палить – акцизи на все це «пальне» постійно зростають. Добавка акцизу на бензин перекриє втрати від скасування транспортного збору мінімум втричі (це близько 4 млрд грн.). А ось сплеск валютних кредитів навряд чи буде, адіже залишилося постанова НБУ, яка вимагає від банку 100% резервування таких позик, що малоцікаво банкірам». Також експерт не чекає і масового ввезення до нас імпортного алкоголю за винятком дешевих (до 20 грн за пляшку) молдавських вин.

Які закони набрали чинності з 1 січня:

1. Збільшилися мінімальна зарплата, мінімальна пенсія та прожитковий мінімум.

Мінімальна зарплата стала 941 грн. (Дорівнює прожитковому мінімуму для працездатних, була – 922 грн), мінпенсія – 750 грн. (Дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних, була 734 грн), прожитковий мінімум для дітей до 6 років – 816 грн (був 799), прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 років – 977 грн (був 957), середній ПМ – 894 (був 875).

2. Збільшився прибутковий податок з тих, у кого зарплата «брудними» перевищує 10 мінімальних зарплат (9220 грн). З суми перевищення доведеться платити не 15%, а 17%. Наприклад, якщо працівник має офіційну зарплату 10 000 грн, з нього додатково будуть стягувати 15,6 грн податку.

3. Скасовано щорічний транспортний збір з власників транспортних засобів, тепер його треба платити тільки при первинній реєстрації авто в Україну (якщо машину перепродують, то платити не треба). Як і раніше, він залежить від об’єму двигуна і становить від 3 (до 1000 куб. см) до 40 грн (понад 3500 куб. См) за 100 куб. див. Скасування щорічного транспортного збору заощадить власникові авто з двигуном 1500 куб. см 75 грн на рік.

4. Введено акцизний збір на бензин у розмірі 50 євро / т, на скраплений газ – 40 євро / т, на дизпаливо (в залежності від вмісту в ньому сірки) – 10-15 євро, авіагас – 8 євро / т. Тепер кожен водій переплатить до 50 коп. на одному купленому літрі бензину, до 40 коп. – на літрі газу, 10-15 коп. – На літрі дизпалива. Через це можуть подорожчати таксі та авіаперельоти.

5. Збільшився акциз на спиртне і сигарети. Це означає, що після розпродажу старих запасів пляшка вітчизняної горілки, вина, коньяку може подорожчати приблизно на 1 грн, пачка сигарет – на 40-50 коп. Заборонено продаж тютюнових виробів поштучно. Правда, імпортний алкоголь може подешевшати (див. пункт 9).

6. Введена пеня за прострочення оплати житлокомпослуг (на місяць і більше) з розрахунку 0,1% від суми рахунку. Наприклад, при квартплаті за 1-кімнатну квартиру 230 грн / міс., якщо прострочити оплату за місяць, пеня становитиме 7 грн, а якщо не платити рік – то 550 грн. Пеня нараховується тільки на борги, накопичені після 1 січня.

7. Збільшено виплати при народженні дітей. За 1 дитину батьки отримають матеріальну допомогу у розмірі 22 прожмінімумів (17 952 грн), за 2 – 45 ПМ (36 720 грн), 3-тьої і наступних – по 90 ПМ (73 440 грн). Частину в розмірі 9 ПМ (7344 грн) виплатять відразу, решта щомісяця протягом 12 місяців на 1-у дитину, 24 місяців – на 2-гу, 36 місяців – на 3-го і наступних. Тим, у кого діти народилися до 01.01.2011-го, матеріальна допомога залишилася відповідно 12 240 грн, 25 000 грн, 50 000 грн і за термінами її виплачують таким же чином. У той же час експерти «не виключають, що поданий президентом законопроект про збільшення матеріальної допомоги на 1-у дитину до 30 ПМ (24 480 грн.), На 2-гу-до 60 ПМ (48 960 грн.), На 3-ю і наступних – до 120 ПМ (97 920 грн.) може бути прийнятий у січні, і виплати збільшать заднім числом з 1 січня.

8. Закінчився термін дії закону «Про внесення змін до деяких законів з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи», яким з 23 червня 2009 року заборонялося валютне кредитування населення. Це означає, що з 1 січня банки можуть давати позики фізособам не тільки в гривні, як зараз, але й в доларах і євро.

9. Знижено з 10% до 0% ставки ввізних мит на спирт, алкогольну продукцію (вермути, коньяки, лікери, наливки). Це одне з відстрочених зобов’язань, які взяла на себе Україна при вступі до СОТ у 2008 році.

На думку експертів, зниження мит активізує зовнішню торгівлю Україні, але бюджет втратить близько $ 16 млн. Водночас не варто очікувати істотного здешевлення імпортних напоїв. Так, для коньяку або лікеру мито було 3,5 євро на літрі стовідсоткового спирту (або близько 7,5 грн на 0,5 л пляшці коньяку або літровій пляшці мартіні). Тобто, наприклад, коньяк «Мартель» 10-річної витримки може подешевшати з 400 до 390 грн, а мартіні – з 100 до 92-93 грн, подешевшають на 2-3 грн імпортні вина. Знижені на 3% (з 8% до 5%) митної вартості ввізні мита на копчену рибу (палтус, вугор, форель). Це означає, що в роздробі така риба може подешевшати на 3-4 грн / кг (при ціні в роздробі 140-180 грн / кг).

10. Набрав чинності закон «Про захист персональних даних», тому в бланках за оплату житлокомпослуг, послуг зв’язку, телебачення не будуть вдруковані прізвище та ініціали споживача – їх доведеться вписувати від руки.

11. Почав діяти туристичний збір. Він йде до місцевого бюджету і становить 0,5-1% від вартості проживання туриста в готелі, кемпінгу, мотелі, хостелі. Якщо врахувати, що в середньому ніч в готелі обійдеться в 500 грн, виходить, що плата збільшиться максимум на 5 грн. Від туристичного збору звільняються місцеві жителі, відрядження, діти, інваліди, ветерани війни, чорнобильці, а також ті, хто прибув в санаторії та пансіонати по путівках.

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути