chrome firefox opera safari iexplorer

Волинь і Житомирщина відзначають 140-річчя Лесі Українки

23 лютого 2011 о 10:38

На Волині розпочалися урочисті заходи з нагоди 140-річчя з дня народження видатної поетеси Лесі України, які триватимуть упродовж тижня.

У Луцьку сьогодні відкрилось кілька тематичних виставок. Зокрема, у Музеї Лесі Українки — ювілейна експозиція «В піснях наших завжди сіятимуть зорі», у Волинському національної університеті імені Лесі Українки — виставка художніх робіт викладачів та студентів Інституту мистецтв, у бібліотеці вишу — виставка літератури, присвячена 140-річчю з дня народження Лесі Українки та 100-річчю з часу написання драми-феєрії «Лісова пісня».

Основні заходи відбуватимуться 25 лютого, у день народження Лесі Українки. Зокрема, цього дня у ВНУ відбудеться урочиста академія за участі академіків Миколи Жулинського, Мирослава Поповича та відомої української письменниці Оксани Забужко.

Також запланована презентація книги доктора філологічних наук, професора Києво-Могилянської академії Віри Агеєвої «Апологія модернізму: обрис ХХ віку».

Крім того, традиційно цього дня відбудеться церемонія покладання квітів до пам`ятника Лесі Українки.

Волиняни зможуть переглянути балет «Лісова пісня» у виконанні артистів Донецького національного академічного театру опери та балету імені А.Б.Солов’яненка, а також виставу Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка «Голгофа» за драмами Лесі Українки «Одержима» та «На полі крові».

У Палаці культури Луцька відбудеться V Всеукраїнський конкурс хорового мистецтва імені Лесі Українки.

Водночас, на Житомирщині з нагоди 140-річчя Лесі Українки на її батьківщині, у місті Новоград-Волинський, було презентовано екскурсійний маршрут «Мала батьківщина Лесі Українки».

Також у Новограді-Волинському відбувся обласний конкурс читців-декламаторів творів Лесі Українки та міський конкурс дитячих ілюстрацій до творів Лесі Українки «Лесині барви».

В бібліотеках міста вже відкрито книжково-ілюстративні виставки, виставки-портрети, в інтернеті розміщено віртуальну виставку «Поетеса зламу століть». У міській гімназії ім. Лесі Українки відбулися літературно-музичні свята, уроки лесезнавства, виставки учнівських малюнків до творів поетеси.

Основні заходи з нагоди 140-річчя від дня народження поетеси відбудуться 24 та 25 лютого.

24 лютого у міському Палаці культури Новограда-Волинського відкриють виставку робіт учнів міської художньої школи та її відділення у містечку Червоноармійськ.

Наступного дня у Новоград-Волинському у музеї родини Косачів будуть виставлені картини художників – членів гурту «Пулинське земляцтво» з селища Червоноармійськ, також відбудеться науково-практична конференція.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути