chrome firefox opera safari iexplorer

МНС запевняє, що Україні не загрожує японська радіація

12 березня 2011 о 17:07

Радіаційної загрози для населення та територій України у зв'язку з аварією на японській атомній станції «Фукусіма-1» немає.

Про це заявив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша, повідомляє прес-служба МНС.

Як відомо, у суботу на АЕС «Фукусіма-1» у Японії стався вибух.

За словами Холоши, Україна надто віддалена від Японії, щоб говорити про можливість транскордонного перенесення радіаційних викидів. Натомість, така загроза існує для держав-сусідів постраждалої від стихійного лиха країни.

Хто опиниться в зоні ураження – залежить від напрямку та сили вітру, зазначається у повідомленні.

У міністерстві стверджують, що здійснюється постійний моніторинг радіаційної ситуації в Україні. Нині радіаційна обстановка стабільна, потужність експозиційної дози на поверхні ґрунту та вміст радіонуклідів у воді не перевищують нормативних значень.

Водночас представник японського уряду Юкіо Едано, заявив, що металевий контейнер, який захищає ядерний реактор, у результаті вибуху не постраждав. Він підкреслив, що рівень радіації в зоні АЕС не підвищується, повідомляє ВВС.

МЗС запропонувало допомогу в евакуації українців з Японії

Крім того, речник Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров повідомив, що МЗС України звернулося до зовнішньополітичного відомства Японії з пропозицією надати допомогу українських фахівців з питань атомної енергетики в найкоротші терміни.
Він також зазначив, що всього на консульському обліку в посольстві України в Японії перебуває 511 громадян України.

МЗС готове у разі необхідності надати максимальне сприяння українським громадянам для їх безпечного повернення з Японії до України.

У зв'язку з надзвичайними подіями посольство України в Японії надає консультації та приймає повідомлення щодо можливих постраждалих за номерами «гарячих» ліній:

Стаціонарні телефони: +81-3-5474—9773, +81-3-5474—9770, факс: +81-3-5474—9772

Мобільні телефони: +81-90-1775—4206, +81-80-3171—6130, +81-90-1777—5941.

Вибух на японській АЕС порівнюють з Чорнобильскою трагедією

Російський телеканал RussiaToday припустив, що в разі аварії на АЕС «Фукусіма-1» наслідки можуть бути набагато гірше і масштабніше, ніж у Чорнобилі. Так як реактори в Японії набагато могутніше тих, які були використовувалися 25 років тому.

У пріфектурах Ніїгата, Нагаока і Агаматі відкриті пункти радіаційного контролю, які не зафіксували перевищення норми.

Водночас, у спеціальної моніторинговій групі, створеній при МНС України для відстеження ситуації в Японії повідомили, що ситуація на АЕС розвивається за найгіршим сценарієм, однак масштаб катастрофи навряд чи перевищить 5% від Чернобильской.

Джерело: "1+1"
Розділи: Довкілля Здорова

18 березня

Інші дати
Василь Мурашко
1894 –  військовий льотчик, командир Київського авіаційного загону Повітрянoгo флоту УНР, начальник Управління Повітряного флоту УНР (1921–1922).  
Розгорнути
День працівника податкової та митної справи України
Свято встановлено указом Президента України від 11 жовтня 2013 року на заміну Дня митної служби України (25 червня) та Дня працівника державної податкової служби України (2 липня).
Розгорнути
Народився Федір Муравченко
(1929, с. Запоріжжя-Грудовате Дніпропетровська область – 2010) – головний конструктор Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес», доктор технічних наук, академік. Герой України. Брав участь у створенні понад 50 типів і модифікацій авіадвигунів.
Розгорнути

Новини Дивитися всі