chrome firefox opera safari iexplorer

«Коронація слова» визначила переможців

03 червня 2011 о 10:10

Київ – У столиці України в четвер увечері визначили переможців Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова». Уже 11-й рік поспіль журі конкурсу обирає найцікавіші тексти. А приймаються до розгляду твори українською мовою, які раніше ніде не публікувалися. Серед імен, які відкрило це змагання – Ірен Роздобудько, Марина Гримич, Андрій Кокотюха.

«Коронація слова» щороку обирає найкращих літераторів у чотирьох номінаціях – «Романи», «П’єси», «Кіносценарії» та «Пісенна лірика про кохання». Цього року з’явилася ще й нова, окрема відзнака – «За кращий дитячий твір» у кожній із цих номінацій.

Першу премію в номінації «Романи» за книжку «Мантра омана» отримала Вікторія Гранецька з Вінниці.

Найкращою п’єсою журі визнало драму Павла Ар’є «Людина у підвішеному стані». Вона розповідає про український театр і написана, за висловом самого автора, «на оголеному нерві».

Переможцем у номінації кіносценарій став Дмитро Сухолиткий-Собчук за сценарій «Борода», а в номінації пісенна лірика перемогла Ірина Цілик.

Боротьба видавців за деякі твори вже почалася

Цього року призовий фонд складає 170 тисяч гривень – на 50 тисяч гривень більше, ніж торік. Переможець у номінації романи отримує 20 тисяч гривень. А кожен із сорока дипломантів – по тисячі.

Щороку на конкурс приходить все більше творів. У 2011-му – журі довелося прочитати понад 6000 рукописів. (Однак імена їх авторів експертам були не відомі аж до церемонії нагородження). Тепер ці твори пропонуватимуть видавництвам, кінопродюсерам, кіностудіям і театрам, говорить Юрій Логуш, ініціатор та засновник «Коронації слова».

«Практично всі, хто здобувають першу, другу, третю премії – скоріше чи пізніше – видаються, особливо серед романів, – каже він. – Також ставляться п’єси. Це ж, очевидно, складніша справа через стан театрів та потреби фінансування. Твори дипломантів так само видаються, і навіть ті твори, які не потрапили до журі. Ми відкриваємо свої архіви і видавці вільно можуть обирати, кого друкувати».

Результатом існування конкурсу вже стало видання понад ста романів. Також у світ вийшли екранізації творів Ірен Роздобудько й Андрія Кокотюхи – переможців конкурсу минулих років.

Організатори говорять, що за деякі праці цьогорічних номінантів уже йде запекла боротьба між видавцями.

 

25 травня

Інші дати
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути

Новини Дивитися всі