chrome firefox opera safari iexplorer

«Коронація слова» визначила переможців

03 червня 2011 о 10:10

Київ – У столиці України в четвер увечері визначили переможців Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова». Уже 11-й рік поспіль журі конкурсу обирає найцікавіші тексти. А приймаються до розгляду твори українською мовою, які раніше ніде не публікувалися. Серед імен, які відкрило це змагання – Ірен Роздобудько, Марина Гримич, Андрій Кокотюха.

«Коронація слова» щороку обирає найкращих літераторів у чотирьох номінаціях – «Романи», «П’єси», «Кіносценарії» та «Пісенна лірика про кохання». Цього року з’явилася ще й нова, окрема відзнака – «За кращий дитячий твір» у кожній із цих номінацій.

Першу премію в номінації «Романи» за книжку «Мантра омана» отримала Вікторія Гранецька з Вінниці.

Найкращою п’єсою журі визнало драму Павла Ар’є «Людина у підвішеному стані». Вона розповідає про український театр і написана, за висловом самого автора, «на оголеному нерві».

Переможцем у номінації кіносценарій став Дмитро Сухолиткий-Собчук за сценарій «Борода», а в номінації пісенна лірика перемогла Ірина Цілик.

Боротьба видавців за деякі твори вже почалася

Цього року призовий фонд складає 170 тисяч гривень – на 50 тисяч гривень більше, ніж торік. Переможець у номінації романи отримує 20 тисяч гривень. А кожен із сорока дипломантів – по тисячі.

Щороку на конкурс приходить все більше творів. У 2011-му – журі довелося прочитати понад 6000 рукописів. (Однак імена їх авторів експертам були не відомі аж до церемонії нагородження). Тепер ці твори пропонуватимуть видавництвам, кінопродюсерам, кіностудіям і театрам, говорить Юрій Логуш, ініціатор та засновник «Коронації слова».

«Практично всі, хто здобувають першу, другу, третю премії – скоріше чи пізніше – видаються, особливо серед романів, – каже він. – Також ставляться п’єси. Це ж, очевидно, складніша справа через стан театрів та потреби фінансування. Твори дипломантів так само видаються, і навіть ті твори, які не потрапили до журі. Ми відкриваємо свої архіви і видавці вільно можуть обирати, кого друкувати».

Результатом існування конкурсу вже стало видання понад ста романів. Також у світ вийшли екранізації творів Ірен Роздобудько й Андрія Кокотюхи – переможців конкурсу минулих років.

Організатори говорять, що за деякі праці цьогорічних номінантів уже йде запекла боротьба між видавцями.

 

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути