chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен четвертий житель села виїжджає на заробітки

20 червня 2011 о 13:06

Кожний четвертий житель українського села виїжджає на заробітки в інші населені пункти або за кордон.

Про це свідчать передані  результати соціологічного дослідження «Соціально-економічний стан українського села», проведеного Інститутом Горшеніна.

Відповідно до даних, більшості жителів українських сіл (76,2%) не доводилося виїжджати на заробітки. При цьому чверть сільських жителів (23,8%) виїжджає на заробітки. З них заробляють у містах України більше 11,0% опитаних, 6,7% респондентів виїжджають до Росії, а 6,5% – до Європи. До іншого села з метою заробітку виїжджають 1,9% респондентів, до іншої країни світу – 1,1% сільських жителів.

З тих жителів села, які виїжджають на заробітки, раз на рік і рідше роблять це 34,2%. Щодня відправляються на заробітки 21,8%, кілька разів на рік – 14,9% респондентів. Виїжджають на заробітки раз на місяць і частіше 11,5% сільських жителів.

З тих жителів села, які виїжджають на заробітки, 37,7% залишають рідне село на термін декілька місяців і більше. Проводять на заробітках місяць і більше 17,0% респондентів, до тижня — 6,7%, до місяця — 6,5% опитаних. Виїжджають на заробітки терміном на один день 21,8% жителів українських сіл.

Коментуючи результати дослідження, народний депутат України Геннадій МОСКАЛЬ назвав основну причину, яка змушує селян виїжджати на заробітки, — відсутність робочих місць. Але змінити ситуацію в нашій державі, на його думку, непросто. За його словами, ніхто жодних нових робочих місць у селі не створював, не створює і не збирається створювати. «Інвестиції в село не йдуть, нічого не відкривається, транспорт дорогий і збитковий. Немає зайнятості, немає збуту продукції, яку вони вирощують. Не кожний же до базару довезе. А якщо довезе, то бензин і транспорт обійдуться дорожче, ніж сама продукція, яку він виростив. Змінити ситуацію можна, тільки не в нашій країні. Потрібна зайнятість населення. Якщо люди матимуть роботу, звичайно, ніхто не виїжджатиме. Потрібно робити те, що робив Радянський Союз – створювати малі філії підприємств. Зараз це можна робити інвесторам – давати пільги або, як у багатьох областях, встановлювати режим пріоритетного інвестування, встановлювати податкові канікули. Маса програм, які можна робити сьогодні. Але в тому-то й питання, що нічого не робиться. Тому й такі негативні соціологічні дані», — вважає народний депутат.

Всеукраїнське дослідження «Соціально-економічне становище сучасного українського села» було проведене Інститутом Горшеніна спільно з тижневиком «Коментарі» за підтримки керівника групи компаній «Авангард» Олега БАХМАТЮКА з 28 березня по 15 квітня 2011 року. Загалом, згідно з вибіркою, з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, було опитано 2000 респондентів у 123 селах розташованих у 24 областях України й АР Крим, які репрезентують доросле населення України у віці від 18 років. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-2,2%.

 

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути