chrome firefox opera safari iexplorer

Світ відзначає Міжнародний день миру

21 вересня 2011 о 10:34

Сьогодні у Києві відбудеться Марш миру. Про це УНН повідомили у прес-службі КМДА.

Програмою заходу передбачена урочиста хода учасників Маршу від пам’ятника воїнам, загиблим в Афганістані до Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років.

Після ходи, на площі біля Національного музею історії Великої Вітчизняної війни відбудеться урочистий мітинг.

По його завершенню, учасники заходу переглянуть експозиції музею.

Участь у Марші миру візьмуть представники органів державної влади, керівники громадських організацій ветеранів України та Києва, учнівська і студентська молодь.

Збір учасників заходу о 09:30 біля пам’ятника воїнам, які загинули в Афганістані.

Нагадаємо, як відзначають організатори, Марш миру має на меті об'єднання представників усіх націй, які проживають в Україні, а також патріотичне виховання молоді та виховання шанобливого ставлення до ветеранів.

Як повідомляє УННМіжнародний день миру, згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року, відзначається в третій вівторок вересня. Це день загального припинення вогню і відмови від насильства.

Слід також зазначити, що Генасамблея іншою резолюцією (від 7 вересня 2001 року) ухвалила, що, починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня.

У цей день 1986 року з ініціативи філософа-миротворця Шрі Чинмоя пройшла символічна Ходьба Миру.

Тепер щороку 21 вересня люди більш ніж у 100 містах в усьому світі беруть участь у ходьбі на підтримку миру.

Марш Миру — це можливість для людей усіх національностей, культур та ідеологій виразити готовність об'єднати зусилля для встановлення міцного миру. У 2004 році Ходьба Світу пройшла в 110 містах 25 країн на 5 континентах.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути