chrome firefox opera safari iexplorer

ВР заборонила здавати квартири під офіси

10 жовтня 2011 о 11:37

Зміни до Житлового кодексу, які Верховна рада прийняла на попередньому тижні, заборонять власникам квартир використовувати їх для виробничих потреб, у тому числі і для розміщення офісів.

Законопроект "Про внесення змін до ст. 6 Житлового кодексу" автори— В.Забарський ПР, Олег Зарубінський БЛ і Ю.Сербін мав, за запевненням ініціаторів, суто технічний характер.

Однак після доопрацювання законопроекту профільним комітетом ВР з будівництва його суть була повністю змінена шляхом маніпулювання формулюваннями, пише «Деловая столица».

Діючі норми Житлового кодексу забороняють надавати в житлових будинках приміщення для промислових потреб.

Оновлена ж версія кодексу встановлює заборону на надання квартир для виробничих потреб.

«Фактично розміщення у квартирах аптек, перукарень, магазинів, нотаріальних та юридичних контор, а також інших організацій після набуття чинності поправок до Житлового кодексу буде визнано незаконним», — повідомила віце-президент Ліги експертів України, екс-керівник юридичного департаменту Асоціації ріелторів Світлана Бовсуновська.

За словами юристів, максимум, чого варто побоюватися власникам офісів, так це штрафів. Інша справа, що штрафи можуть застосовуватися необмежену кількість разів.

Законодавчі новації можуть виявитися вигідними і податківцям, оскільки допоможуть їм виводити з тіні доходи орендодавців, які здають свої квартири в оренду під офіси та магазини, часто не переводячи житло в нежитловий фонд.

«Такі орендодавці не оформляються навіть „спрощенцями“, всі розрахунки за оренду проводяться у готівковій формі без укладання договорів. З введенням законодавчої заборони на розміщення офісів у житлових будинках у податківців з'явиться формальний привід для перевірок. І в кожному новому випадку вони будуть отримувати відразу двох потенційних „клієнтів“: нелегального орендодавця і орендаря», — відзначає партнер ЮФ «КПД Консалтинг» Владислав Кисіль.

У виграші виявляться власники офісних центрів.

Сьогодні попит на офісні площі у нових центрах невеликий. І не виключено, що автори документа, що мають відношення до будівельного бізнесу — Юрій Сербін є керівником компанії «Екобуд», а Ігор Лисов, з подачі якого була введена поправка про заборону розміщувати офіси у квартирах, — власник фірми «Ліко-Холдинг», захотіли допомогти колегам залучити нових клієнтів", — вважає Світлана Бовсуновська.

Втім, запевняють правознавці, у разі підписання президентом згаданих змін до Житлового кодексу виселення магазину або офісу з житлового будинку можна буде оскаржити в суді.

Оскільки положення документа суперечать нормам інших законів. Відповідно до Цивільного кодексу власник майна може розпоряджатися ним на свій розсуд.

9 вересня

Інші дати
9 вересня відзначають:
  • Всесвітній день краси.
Розгорнути
Народився Іван Котляревський
(1769 -1838), український письменник, поет, драматург, громадський діяч. Поема «Енеїда» стала першим в Україні літературним твором, написаним народною українською мовою.
«Живе хто в світі необачно, Тому ніде не буде смачно, А більш, коли і совість жметь».
Розгорнути
Народився Іван Колесса
(1864 - с. Ходовичі Львівської області - 1898) - український етнограф, автор збірки "Галицько-руські народні пісні з мелодіями" (1901)
Розгорнути
Народилася Олена Апанович
(1919,  м. Малекес, Росія - 2000) - український іісторик, архівіст, письменниця, культурно-освітня діячка, яка все своє життя присвятила дослідженню і популяризації козацтва.
Розгорнути