chrome firefox opera safari iexplorer

500-річчя Чигирина відзначать на державному рівні

07 грудня 2011 о 15:55

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про відзначення 500-річчя заснування міста Чигирин Черкаської області» (реєстр. № 9305).

Зокрема, у 2012 році 500-річчя Чигирина відзначатиметься на державному рівні. Ухвалена Постанова під авторством Миколи Томенка, Ігоря Єреська, Ірини Геращенко та Василя Деревляного рекомендує Уряду створити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів, вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення відповідних заходів.

Також Державний комітет телебачення і радіомовлення має організувати відповідні теле- і радіопередачі та забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням ювілею міста.

Як відомо, історико-культурний потенціал Чигирина унікальний. В першу чергу, Чигирин – це перша гетьманська столиця козацької держави.

Заснований у першій половині XVI століття на кордоні Польсько-Литовської держави з Диким Полем, Чигирин відіграв значну роль в історії України. У 1592 році після отримання містом Магдебурзького права розпочалося будівництво Чигиринського замку та розвиток міста. Найвищого рівня розвитку Чигирин досяг у 1648—1657 роках, коли він був гетьманською резиденцією Богдана Хмельницького.

Надзвичайно важливим серед завдань, які рекомендується здійснити в рамках заходів з відзначення ювілею міста, є завершення будівництва у складі Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" історико-архітектурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького».

Незважаючи на відкриття у 2009 році, будівельні роботи так і не були доведені до кінця і, на жаль, зараз відбувається його поступове руйнування. Вважаємо, що дане питання має бути якнайшвидше вирішене і закінчено фінансування робіт з будівництва комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького». Тим більше, що він включений до переліку об'єктів, які мають бути споруджені до Чемпіонату Європи з футболу 2012.

Нагадаємо, Чигиринська фортеця – Резиденція Богдана Хмельницького отримала спецномінацію у всеукраїнському конкурсі «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» як визначна пам’ятка української історії.

«Рідна країна»

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути