chrome firefox opera safari iexplorer

Пити, курити та їздити на авто з січня стане дорожче

26 грудня 2011 о 13:47

З січня подорожчає бензин, тютюн та алкоголь – Верховна Рада прийняла закон про підвищення акцизу на спиртне і сигарети в середньому на 8,9%.

У грошах це означає, що літр чистого спирту подорожчає на 3,75 грн, або плюс 0,75 коп на пляшку, акциз на натуральні та ігристі вина збільшиться на 19-28 коп., на пиво – на 6 коп / л.
Сигарети без фільтра виростуть в ціні на 3,83 грн (1000 за шт.) З фільтром – на 8,56 грн. У роздрібі це може підняти ціну на коп 15-20 за пачку. Без фільтру, (наприклад «Прима» коштуватиме грн 4,20) і на 35-40 коп. на пачку з фільтром («Мальборо» – 12.40, зараз 12, «Кемел» – 10,90, зараз 10,50).

А от горілка, на думку віце-президента Української торгово-промислової конфедерації (до неї входять і виробники спирту і тютюну) В’ячеслава Сокерчака, подорожчає тільки в недорогому сегменті (26-32 грн за 0,5 л) і то не більше ніж на 40-50 коп. А на преміальні сорти (40-50 грн / пляшка) ціну навряд чи піднімуть, інакше народ перейде на «тіньову» горілку і самогон, вважає Сокерчак. На зростання вартості вина і пива акциз, на його думку, не вплине.

Як роз’яснив «Сегодня» аналітик МЦПД Олександр Жолудь, відповідно до Податкового кодексу, акцизи повинні підвищувати щорічно не менш ніж на рівень інфляції. «Нагадаю, з січня знижується на 1% ПДВ і на 2% податок на прибуток, найпростіший спосіб компенсувати недобір у бюджет – підняти акцизи, адже цей податок найлегше адмініструвати (перевіряти, як він сплачується): продав пляшку горілки чи пачку сигарет – повинен віддати енну суму», – говорить Жолудь. У Мінекономрозвитку прогнозують, що надходження до бюджету від акцизу на спиртне перевищать 11 млрд грн (плюс приблизно 1,5 млрд), а за розрахунками заввідділом контролю за тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтина Красовського, від підвищення податку на цигарки скарбниця отримає в 2012 році додатково до 2 млрд грн, або всього 18 млрд. Однак очікувати підвищення цін на спиртне і сигарети вже з 1-2 січня не варто, вважають експерти. Досвід показує, що приблизно ще 2 тижні після збільшення акцизу продають ще старі запаси, і ціни зміняться тільки до середини зими.

Також на 8,9% зростуть з 1 січня акцизи на бензин і дизпаливо: відповідно на 16 євро/т і на 3,7 – 8 євро/т. Жолудь стверджує, що бензин подорожчає до середини січня на 15-16 коп./л (А-95 – в середньому до 10,45 грн/л), дизпаливо – на 4-8 коп. (9,70 до 9,85). А директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн прогнозує, що в січні ціни не зміняться – тільки з лютого. Мовляв, взимку знижується попит на паливо, і торговці сплатять акциз за рахунок свого прибутку.

Також з 1 січня наберуть чинності зміни до Митного кодексу, що збільшують вп’ятеро – з 200 до 1000 євро суму, на яку фізособа може ввезти товару без сплати мита (10% від його ціни). Товар можна ввезти не частіше ніж раз в 10 днів у ручній поклажі (поїздом, літаком, автомобілем, пішки) або в супроводжуваному багажі, він не повинен важити більше 50 кг. Ця норма дозволить туристам ввезти без мита не лише сувеніри, а й шубу з хутра, відеокамеру, айфон і, як і раніше обмежує можливість човникам в прикордонних областях щодня носити через кордон товари на продаж.

З цієї дати зменшать або скасують плату за деякі послуги МВС: ДАІ, експертів, міграційної служби – це передбачено постановою Кабміну № 1058.

Наприклад, реєстрація авто в ДАІ обійдеться в 154-190 грн (зараз, з урахуванням платних довідок, більше 1300). Безкоштовно там роздрукують права, техпаспорт, техталон, на чому зекономимо близько 50 грн. А ось послуги евакуації авто з місця ДТП подорожчали на 70% (17 з 10 до грн / км).

На 77 грн (до 418 грн) подорожчає виготовлення закордонного паспорта.

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути

Новини Дивитися всі