chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні ще раз можна святкувати Новий рік

22 січня 2012 о 15:05

Китай Новий рік святкує двічі: спочатку разом з усією планетою 1 січня, а потім свій традиційний місячний Новий рік. Останній цього року — Рік Дракона — настає 23 січня.

Китайський новий рік також відомий як Свято весни. Китайці вірять, що в цей день відбувається пробудження природи, починається обчислення нового річного циклу, оживає земля.

Дракон, що є єдиною міфічною істотою у китайському гороскопі, вважається втіленням сили та розуму. У стародавньому Китаї, дракон був символом імператора. Багато тисячоліть тому китайці вірили, що навесні дракон виходить зі свого водного притулку і до осені залишається на небі, даруючи людям дощ, необхідний для багатого урожаю.

Цікаво, що перші з відомих сьогодні образів дракона створили люди, що мешкали на території сучасного північно-східного Китаю 8 тисяч років тому. Археологи виявили малюнок давнього дракона завдовжки 19,7 м, створеного носіями культури Сінлунва.

Міфічна тварина Дракон дуже шанована в Китаї. А тому до святкування року Дракона готуються серйозно і заздалегідь.

Головний атрибут свята — червоні вирізані з паперу ієрогліфи «щастя», які традиційно наклеюють на вікна, та яскраво-червоні паперові ліхтарі. Традиційною новорічною стравою на півночі Китаю вважаються пельмені, на півдні — галушки з рисової муки.

Майбутня ніч буде найгучнішою у році. Китайці вірять, що гуркіт петард відганяє злих духів і захищає їх протягом всього року.

А ще в Китаї на рік Дракона припадає пік народжуваності, адже китайці вірять, що на дітей, які народилися у рік Дракона (особливо хлопчиків), неодмінно чекає успіх, багатство і сила. Цей рік буде роком Водяного Дракона, який, за словами спеціалістів з фен-шуй, стане гарним покровителем як для хлопчиків, так і для дівчаток, які народяться цього року.

Традиційно вважається, що жінки, які народилися в рік Дракона, зіштовхнуться у своєму житті з деякими труднощами, особливо у сфері приватного життя. Найкращий час для народження дітей у році Дракона – травень, або ж кінець року, коли енергетичні потоки є особливо сприятливими, запевняють китайські астрологи.

Про 2012 рік – рік Дракона

Рік Дракона триватиме 384 дні. Дракон, якого зустрінуть сьогодні вночі гучними феєрверками у Свято Весни (Чуньцзе), пануватиме до 9 лютого 2013 року, коли його змінить Змія.

Елемент Дракона цього року — вода і, щоб краще зрозуміти, що нас очікує, необхідно згадати характеристики водної стихії і Дракона.

Вода народжує життя з повного хаосу і уособлює жіноче начало. У природі вода любить певні рамки: гирла, каньйони, гірські пороги, але якщо їй поставити на шляху перешкоду, вона, назбиравши сили, знесе її і продовжить свій шлях. Рухи води мають свій певний закон, адже річки не можна повернути назад. Навіть, падаючи по краплині на камінь, вода здатна через певний час зробити в ньому глибоку вибоїну. Вода своїм постійним рухом здатна сточити навіть кам'яні кути. Вода любить рух, інакше застоюється і вмирає.

Дракон — це злиття двох протилежностей: неба і землі (так як його тіло подібне плазунам, а здатність ширяти в небі належить птаху), води і вогню (так як Дракон для житла віддає перевагу водоймищам, але дихає вогнем). У легендах і переказах Дракон ширяє в хмарах нарівні з богами, знає, де заховані великі багатства і скарби, і вірно охороняє їх, а також здатний допомогти простій людині досягти своєї мети, адже Дракон бачить істину і поважає сміливих.

На думку китайців, Дракон — надійний покровитель, але жартувати і лукавити з ним не варто — спопелить вогненним диханням або приб'є до землі потужним хвостом. Тому й діяти в 2012 році варто чесно, відкрито, сміливо, але попередньо «сім раз відмірявши».

Безумовно, рік Дракона буде наповнений величезною енергією, яка проявить суть усіх вчинків на корені: готуйтеся побачити в цьому році себе справжнього! Дракон покаже і себе у всій красі, так що тримайтеся, місця для нудьги не буде.

Цікаво

Є повір'я, що в давнину рік високосний давав право дівчині самій вибирати собі нареченого, а той не міг відмовити її пропозиції (якщо не був зарученим до цього). У Шотландії та Ірландії це правило діє в день 29 лютого.

Оскільки річний цикл тварин за китайським гороскопом кратний 12, то високосними можуть бути тільки роки Свині, Мавпи і Дракона.

Підготувала Юлія Царенко, «Рідна країна»

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути