chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці відкрилася виставка «Істина. Доброта. Терпіння»

11 січня 2012 о 09:06

Через мистецтво дійти внутрішньої гармонії та зазирнути за грати китайських в’язниць мають нагоду столичні відвідувачі виставки «Істина. Доброта. Терпіння». На полотнах художники показали боротьбу добра із злом, духовну гармонію та катування у китайських в’язницях послідовників системи самовдосконалення Фалунь Дафа. Це вчення виникло у Китаї на початку 90-х років і складається з комплексу фізичних вправ та елементів буддизму і даосизму. У Китаї його заборонили, а у Росії деякі матеріали визнали екстремістськими.

Олександра Гончаренко, організатор виставки: "На картине вы видете, показано как один из последователей Фалунь Дафа, у него на полу упал значек Фалунь, значит это последователей этой школы, ему сделали укол, он без сознания и у него извлекают кто-то сердце, кто-то печень что бы продать".

І це -  не мистецька вигадка художника Сицян Дуна, переконує організатор виставки Олександра Гончаренко. Мовляв, з кінця минулого століття понад сто мільйонів людей у Китаї переслідують через захоплення вченням Фалунь Дафа. У китайських в’язницях у них вирізають органи та продають на чорному ринку. Багатьох — піддають тортурам. Одне з полотен на цю тему здобуло срібну медаль на міжнародній виставці картин у Нью-Йорку.

Давид Чичкан, відвідувач виставки: "Мне больше всего понравились картины, где изображены репресии. Я думаю это главная суть выставки, показать что к безобидным людям проявляют такие репрессии и жестокость. И это делает государство".

Полотна умовно розділили на дві частини — одну присвятили переслідуванням, іншу — самовдосконаленню. Про це вчення автори знають не з чуток, більшість з них — самі його практикують. Через це свого часу і виїхали з Китаю до Канади та США.

Надія Бєляєва, відвідувачка виставки: "Эти картины, они настолько пропитаны любовью, светом. Люди, которые их рисовали, они действительно старались и вкладывали душу". 

Щоправда, у Києві експонують лише репродукції. Оригінали усіх картин перебувають у галереях Нью-Йорка.

Юрій Ломатін, екскурсовод: "Работы повторяют в точности оригиналы, потому несут в себе заряд енергии, которую зритель может почуствовать".

Триватиме виставка у столиці до 19 січня. Раніше полотна вже показали у Сімферополі, Дніпропетровську, Одесі та Вінниці.

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути