chrome firefox opera safari iexplorer

До Євро у Лаврі з'явится Wi-Fi, електронні покажчики та нові страви в меню

09 лютого 2012 о 10:14

Напередодні європейського футбольного турніру на території Лаври з'являться англомовні електронні покажчики, а в кафе — нові страви, що рекламуватимуть Україну.

Про це «Сегодня» розповіла новий гендиректор заповідника Вікторія Ліснича. Своїм головним завданням вона називає збереження цілісності споруд комплексу. Правда, коментувати законопроект ВР про передачу заповідника церкви, через що вже виникли суперечки, вона не захотіла.

«Це компетенція народних депутатів. Моє завдання — виконувати рішення Міністерства культури », — сказала вона.

Зараз в заповіднику думають про те, щоб значно поліпшити сервіс для туристів. Найближчим часом тут з'являться туристичні інформаційні табло (електронні покажчики) українською та англійською мовами.

Також на англійську мову планують перевести всі підписи до експонатів. «Зараз у нас у розробці дуже багато ідей. Наприклад, вирішується питання з Wi-Fi на території заповідника, збільшити кількість кіосків з сувенірною продукцією. А ось будівництво готелів або фастфудів не плануємо. На території лаври вже є кілька кафе, цього достатньо », — сказала нам гендиректор.

До речі, в кафе зараз розробляється нове меню спеціально для гостей футбольного чемпіонату, яке повинно буде рекламувати Україну. Поки подробиці тримають в секреті, але, як розповіли нам самих кафе, можливо, назви страв поміняють на більш цікаві — пов'язані з історією Києва і безпосередньо Лаврою і розширять асортимент.

Крім того, в заповіднику, за словами Лісничої, проводитимуть майстер-класи з виготовлення українських сувенірів і постійні виставки найцікавіших виробів. Незважаючи на плани, Ліснича запевняє, що вартість вхідних квитків дорожчати не буде і залишиться, як зараз: для дорослих — 25, для дітей — 12 грн.

Цього року в лаврі планують завершити реконструкцію Успенського собору (там зараз роблять розписи, які готові приблизно наполовину), провести реставрацію Онуфріївської вежі.

«Також при наявності фінансування плануємо розпочати реставрацію Церкви Всіх Святих, корпуси № 4 на Соборній площі, Південної вежі», — говорить Ліснича. А в цілому, як кажуть у заповіднику, «ремонту» вимагає аж 21 споруда.

Вікторія Ліснича: ВІД МЕДИКА ДО ДИРЕКТОРА ЛАВРИ

33-річна Вікторія Ліснича стала гендиректором Києво-Печерського заповідника в кінці січня. До призначення вона була заступником міністра культури, а раніше очолювала київську осередок однієї з партій. Цікаво, що Вікторія Ліснича за першою освітою — медик. Вона закінчила Університет ім.Богомольця, була заступником директора в Інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова і навіть два роки очолювала Шевченківський райвідділ охорони здоров'я. Правда, сама Вікторія сказала нам, що розділяє професію і покликання. «Адже багато людей, яких знає весь світ, були медиками, наприклад, Михайло Булгаков, Антон Чехов. Для мене духовні і культурні цінності, як для людини, мають першочергове значення в житті », — сказала нам Ліснича.

1 жовтня

Інші дати
Адріан Кащенко
1858 –  український письменник. Автор історичних оповідань, повістей і романів («Під Корсунем», «На руїнах Січі» та ін.).
Розгорнути
День ветерана
З метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, щорічно з 2004 року відзначається національний український «День ветерана».
Розгорнути
Міжнародний день музики
Заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Одним із ініціаторів установи Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович.
Розгорнути
Народився Валер’ян Поліщук
(1897 – 1937), український письменник, поет, літературний критик, яскравий представник розстріляного Відродження.
«Рости, рости нове покоління, клич за собою друге, ставайте одне одному на плечі й ідіть головою в віки, а я старою розсохою буду під вами, невідомий, розпилений, буду підпирати вас зо всім корінням моїм і ваших предків... Як радісно!»
Розгорнути
Народився Володимир Горовиць
(1903 - 1989) — видатний піаніст ХХ століття, «король королів піанізму».
Розгорнути