chrome firefox opera safari iexplorer

До Євро у Лаврі з'явится Wi-Fi, електронні покажчики та нові страви в меню

09 лютого 2012 о 10:14

Напередодні європейського футбольного турніру на території Лаври з'являться англомовні електронні покажчики, а в кафе — нові страви, що рекламуватимуть Україну.

Про це «Сегодня» розповіла новий гендиректор заповідника Вікторія Ліснича. Своїм головним завданням вона називає збереження цілісності споруд комплексу. Правда, коментувати законопроект ВР про передачу заповідника церкви, через що вже виникли суперечки, вона не захотіла.

«Це компетенція народних депутатів. Моє завдання — виконувати рішення Міністерства культури », — сказала вона.

Зараз в заповіднику думають про те, щоб значно поліпшити сервіс для туристів. Найближчим часом тут з'являться туристичні інформаційні табло (електронні покажчики) українською та англійською мовами.

Також на англійську мову планують перевести всі підписи до експонатів. «Зараз у нас у розробці дуже багато ідей. Наприклад, вирішується питання з Wi-Fi на території заповідника, збільшити кількість кіосків з сувенірною продукцією. А ось будівництво готелів або фастфудів не плануємо. На території лаври вже є кілька кафе, цього достатньо », — сказала нам гендиректор.

До речі, в кафе зараз розробляється нове меню спеціально для гостей футбольного чемпіонату, яке повинно буде рекламувати Україну. Поки подробиці тримають в секреті, але, як розповіли нам самих кафе, можливо, назви страв поміняють на більш цікаві — пов'язані з історією Києва і безпосередньо Лаврою і розширять асортимент.

Крім того, в заповіднику, за словами Лісничої, проводитимуть майстер-класи з виготовлення українських сувенірів і постійні виставки найцікавіших виробів. Незважаючи на плани, Ліснича запевняє, що вартість вхідних квитків дорожчати не буде і залишиться, як зараз: для дорослих — 25, для дітей — 12 грн.

Цього року в лаврі планують завершити реконструкцію Успенського собору (там зараз роблять розписи, які готові приблизно наполовину), провести реставрацію Онуфріївської вежі.

«Також при наявності фінансування плануємо розпочати реставрацію Церкви Всіх Святих, корпуси № 4 на Соборній площі, Південної вежі», — говорить Ліснича. А в цілому, як кажуть у заповіднику, «ремонту» вимагає аж 21 споруда.

Вікторія Ліснича: ВІД МЕДИКА ДО ДИРЕКТОРА ЛАВРИ

33-річна Вікторія Ліснича стала гендиректором Києво-Печерського заповідника в кінці січня. До призначення вона була заступником міністра культури, а раніше очолювала київську осередок однієї з партій. Цікаво, що Вікторія Ліснича за першою освітою — медик. Вона закінчила Університет ім.Богомольця, була заступником директора в Інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова і навіть два роки очолювала Шевченківський райвідділ охорони здоров'я. Правда, сама Вікторія сказала нам, що розділяє професію і покликання. «Адже багато людей, яких знає весь світ, були медиками, наприклад, Михайло Булгаков, Антон Чехов. Для мене духовні і культурні цінності, як для людини, мають першочергове значення в житті », — сказала нам Ліснича.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути