chrome firefox opera safari iexplorer

На оздоровлення столичних школярів виділили 10,5 млн грн

17 лютого 2012 о 10:32

Бюджетом Києва на 2012 рік передбачені кошти на виконання ряду загальноміських освітянських програм. Про це повідомила начальник Головного управління освіти та науки Віра Горюнова під час зустрічі керівництва КМДА з профспілковим активом столичної освіти, повідомили УНН у прес-службі КМДА.

Так, на комп’ютеризацію та інформатизацію шкіл передбачено 6 млн грн, на програму «Київський підручник» витратять 2 млн грн. На придбання сучасних технічних засобів навчання з природо математичних і технологічних дисциплін у бюджеті закладено 0,3 млн грн. За кошти міського бюджету придбають і набори для першокласників, на це виділено 0,4 млн грн. Подбали у міській адміністрації і про здоров’я учнів – на організацію їхнього оздоровлення спрямують 10,5 млн грн.

Окрім програм, які потребують бюджетного фінансування, фахівці Головного управління запропонували до банку даних Київської міської державної адміністрації низку інвестиційних проектів в освіті столиці.

Серед них: запровадження системи електронного реєстру вільних місць у дошкільних навчальних закладах Києва; застосування відновлювальних джерел енергії для теплозабезпечення навчальних закладів; система безпеки та інформатизації «Smiles. Шкільна карта»; створення лабораторії альтернативної енергетики та енергозбреження.

Планується залучити кошти інвесторів для зведення прибудови до ліцею №145; відкриття альтернативного дошкільного навчального закладу, створення відео- і аудіопідкастів уроків досвідчених учителів, створення міського ресурсного центру. Крім того, відкрити навчально-практичний центр впровадження сучасних технологій будівництва, центр підготовки спеціалістів зварочного виробництва та багато інших програм.

Із них на сьогоднішній день розпочато впровадження інвестиційного проекту  "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. Пілотний захід «Міський простір» – мікропроекти з покращення спортивної інфраструктури загальноосвітніх навчальних закладів Києва.

Нагадаємо, голова КМДА Олександр Попов доручив усім структурним підрозділам міської адміністрації  та районним адміністраціям підготувати інвестиційні проекти за напрямками своєї роботи.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути