chrome firefox opera safari iexplorer

Стихія знищує острів Зміїний

13 лютого 2012 о 16:09

Лютневі шторми обрушилися на Зміїний. Ураганні вітри й десятиметрові хвилі знищують крихітний клаптик суші площею близько 20 гектарів.

Основний удар стихії прийняли на себе великий і малий причали Одеського морського торговельного порту й бетонні споруди, призначені для боротьби з хвилями.

Нечисленні будівлі на острові — казарма воїнів-прикордонників, адміністративна споруда, приміщення, де розміщена лабораторія Одеського національного університету, поки що не зруйновані.

Глава Кілійської районної державної адміністрації Іван Поджаров каже, що до населеного пункту Біле, розташованого на Зміїному, нині дістатися неможливо. Дунай змерз, і судна не можуть вийти з Кілії в акваторію Чорного моря.

Не злітають і вертольоти: ураганний вітер змітає гвинтокрилі машини. З радіоповідомлень відомо, що населення острова продовжує боротися зі стихією, повідомляє Голос України. 

15 серпня

Інші дати
Володимир Беклемішев
1861 –  російський та український скульптор, педагог, автор пам’ятників Т. Шевченку, П. Чайковскому та ін.
Розгорнути
Народився Григорій Ґалаґан
(1819, с.Сокиринці, Чернігівська область - 1888) — громадський діяч, українофіл, меценат, представник відомого козацько-старшинсько роду Ґалаґанів. У родовій садибі в Сокиринцях створив своєрідний центр українського культурно-господарського руху. Засновник Прилуцької чоловічої та жіночої гімназій, ремісничих училищ, колегії Павла Галагана у Києві, що стала одним із провідних навчальних закладів того часу.
“Пройдімося просторим садибним парком: його прикрашають альтанки, павільйони, мавзолеї, мости. Увійдімо в будинок: його зали заповнені старовинними предметами меблів, портретами, зброєю; вітрини переповнені фарфором, сріблом. …За всієї маси мистецьких скарбів, якими володіють Сокиринці, вони зберігаються, одначе, в ідеальному порядку. Будинок, парк, усі колекції, все має на собі відбиток турботливого — більше! любовного ставлення до старовини рідної й мистецької. От якби так зберігалося багато наших маєтків, що гинуть у глушині…”. (Георгій Лукомський про садибу Георгія Галагана в Сокиринцях)
Розгорнути