chrome firefox opera safari iexplorer

У Донецьку батьки відстояли україномовну школу

01 лютого 2012 о 15:07

Майже рік знадобився батькам учнів школи в Петрівському районі, щоб відстояти право дітей на освіту державною мовою.

За цей час школа №111, безумовно, пережила чи не найважчий, з часу початку діяльності в 1995 році, період: учителям неодноразово погрожували звільненням, якщо тi чинитимуть спротив рішенню Донецької міськради про ліквідацію навчального закладу, батьків змушували писати заяви про переведення дітей до іншого навчального закладу, а 16 грудня 2010 року, попри судові розгляди скарг, поданих батьками, відділ освіти Петрівського району Донецька навіть заборонив керівництву школи №111 проводити набір учнів до перших та десятих класів.

Попри те, що з 1 вересня школа працювала у звичному режимі, міська рада Донецька і далі наголошувала, що грошей на утримання одного з небагатьох україномовних освітніх закладів міста немає. Тож Ірина Круглова, мати дітей, які навчаються в цій школі, подала позов iз проханням скасувати рішення депутатів міської ради.
Феміда, заслухавши аргументи сторони позивача, ухвалила скасувати депутатське рішення про закриття як неправомірне. Тепер міська влада має десять днів, щоб оскаржити постанову суду в апеляційному порядку.

«Нам таки вдалося добитися справедливості, незважаючи на те, що представник влади Валентин Лактіонов (заступник міського голови Донецька. — Авт.) у суді говорив неправду. Приміром, про недоукомплектованість школи №111, що не відповідає дійсності, — розповіла «Україні молодій» представник Ірини Круглової в суді, заступник голови обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Марія Олійник. — Коли оголосили це рішення, люди не просто обіймалися — вони плакали від радості. На жаль, той же Лактіонов уже заявив, що влада подасть апеляцію на це рішення, діалогу немає — місцева влада його просто не хоче».

Водночас заступник начальника Управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації Микола Артьомов на запитання, чи справді влада має намір оскаржити рішення суду, каже: «Школа №111 працює у звичному режимі. Учні повинні отримати атестати про закінчення школи. Щодо закриття чи незакриття, то, згідно із законом про місцеве самоврядування, цей навчальний заклад підпорядковується місту, куди раджу звертатися».

28 травня

Інші дати
Народився Максиміліан Волошин (Кирієнко-Волошин)
(1877, м. Київ – 1932), російський поет і художник українського походження, перекладач. Представник символізму і акмеїзму, в поезії та малярстві відобразив історію та природу Криму.
Припаду я к острым щебням, к серым срывам размытых гор, Причащусь я горькой соли задыхающейся волны, Обовью я чобром, мятой и полынью седой чело. Здравствуй, ты, в весне распятый, мой торжественный Коктебель! (Максиміліан Волошин).
Розгорнути