chrome firefox opera safari iexplorer

У центрі столиці протестували проти алкоголю

20 лютого 2012 о 12:30
У суботу у центрі столиці пройшов флешмоб «Алкоголь вбиває», який зібрав близько 150 молодих людей, об'єднаних ідеєю здорового способу життя.

Як повідомляють організатори акції, молодь зібралася через соціальні мережі, зокрема мережі «ВКонтакті», наймолодшому учаснику Іллі неповних 5 років, який прийшов з татусем.

Щоб показати, що алкоголь здатен вбити, більше сотні киян упали на Майдані Незалежності.

Рівно о 13.00 всі активісти за попередньою домовленістю повалились з ніг, хто де стояв, це було певним шоком для оточуючих, які явно не чекали такого перебігу подій.

У цей же час інші учасники флешмобу розгорнули два плакати з написами «Алкоголь вбиває», українською та англійською мовами. Акція тривала близько 5 хвилин.

Такими діями учасники флешмобу намагалися привернути увагу суспільства до існуючої проблеми зловживання алкоголем.

Сьогодні, за офіційною статистикою, більше 40 тисяч українців, щороку вмирає від зловживання алкоголем, 40% дітей віком до 18 років, хоча б раз на тиждень вживають спиртні напої, 30% чоловіків у віці від 25-50 років, важкозалежні від алкоголю.

Фахівці стверджують, що ці цифри можуть бути набагато більшими.

Наступним заходом свідомої молоді буде «Всеукраїнська пробіжка – за здоровий спосіб життя», яка пройде майже у всіх містах України, зокрема у Києві вона розпочнеться 26 лютого о12.00, біля метро Хрещатик.

Фото з сайту vk.com

14 жовтня

Інші дати
Віктор Баранов
1950 – український поет, прозаїк, перекладач. Автор численних поетичних збірок, повістей та романів. Лауреат літературних премій імені Є. Плужника та О. Гірника.
 
Розгорнути
Народився Лесь Сердюк
(1940, м. Харків - 2010) - український актор. Знявся  в понад 90 фільмах ("Загибель ескадри", "Як гартувалася сталь", "Батальйони просять вогню", "Гетьманські клейноди", "Мамай", "Тарас Бульба").
Розгорнути
Народилася Раїса Кириченко (Корж)
(1943,  с. Землянки Полтавської області - 2005) - українська співачка (мецо-сопрано), народна артистка УРСР. Лауреат державної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Кращі пісні: "Чураївна", "Козачка", "Стремено", "Жіноча доля", "Мамина вишня".
Знову наснилось дитинство, Тепле, як гарна весна. Вишня вдіглася в намисто,Мама щаслива й сумна. Там за село проводжала Долю мою молоду... Щедро мені щебетала Мамина вишня в саду. (Слова Дмитра Луценка, музика Анатолія Пашкевича)
Розгорнути
Покрова Пресвятої Богородиці
Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Хоча свято було впроваджене ще з часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови Богородиці починається з 12 століття, при князі Андрії Боголюбським, який і збудував першу на Русі Покровську церкву. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.
Розгорнути
День українського козацтва
Гей, на горі там женці жнуть, А попід горою, яром, долиною Козаки йдуть. Гей, долиною, гей, Широкою козаки йдуть... (Українська народна пісня)
Розгорнути