chrome firefox opera safari iexplorer

Українців змусять «фільтрувати» власні відходи

21 лютого 2012 о 09:49

Група народних депутатів запропонувала зобов'язати населення на законодавчому рівні здійснювати роздільний збір побутових відходів та з 1 січня 2013 року укласти договори на вивезення сміття з юридичними особами — виконавцями послуг на території за місцем їх проживання.

Законопроект №10075 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поводження з відходами», авторами якого виступили народепи Юлія Льовочкіна та Юрій Мірошниченко(Партія регіонів), Владислав Каськів (блок «НУ-НС»), зареєстрований в парламенті 17 лютого.

Документ також вводить з 1 січня 2016 року заборону на поховання необроблених (не перероблених) відходів.

Крім того, законопроект вводить поняття «джерело утворення побутових відходів», «послуги з переробки відходів» та «послуги із захоронення відходів», а також розширює і уточнює низку інших понять.

Документ також передбачає ведення штрафів за порушення поводження з побутовими відходами, зокрема, з громадян — у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг) і з посадових осіб — від 50 до 100 нмдг. При повторному порушенні протягом року штрафи збільшуються для населення до 50-100 нмдг, посадових осіб — до 100-300 нмдг.

Законопроект також передбачає введення штрафів за порушення заборони на поховання необроблених відходів, які для населення становитимуть 100-300 нмдг, для посадових осіб — 300-500 нмдг. При повторному порушенні протягом року ці штрафи збільшуються до 300-700 нмдг і 500-1000 нмдг відповідно.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що в Україні спостерігається стійка тенденція до збільшення обсягів твердих побутових відходів, які вивозяться для поховання на 4157 сміттєвих звалищах і полігонах загальною площею близько 7,4 тис. га. Обсяги твердих побутових відходів збільшується щороку майже на 4 млн куб. м і їх обсяг в 2010 році досяг близько 55 млн куб. м.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Довкілля

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути