chrome firefox opera safari iexplorer

Верховна Рада знову думатиме над біометричними паспортами

14 лютого 2012 о 10:25

В українському парламенті зареєстрований законопроект про біометричні паспорти, співавторами якого є депутати від Партії регіонів, повідомляє Коммерсантъ-Украина.

Видання зазначає, що проект закону № 10036Про документи, що засвідчують особу, її спеціальний статус і підтверджують громадянство України, передбачає перехід України на використання документів з біометричними даними.

Авторами проекту є депутати Валерій Коновалюк, Ірина Бережна (обидва — Партія регіонів) і Володимир Мойсик (Наша Україна-Народна самооборона). Саме вони виступали співавторами низки законопроектів про випуск захищених документів, включаючи бланки закордонних паспортів на базі консорціуму ЄДАПС. «Ми повинні розглянути і прийняти закон вже на цій сесії», — заявив Коновалюк і запевнив, що в новому проекті враховано низку вимог Президента України, що дозволить уникнути повторного ветування.

Як пише видання, аналіз законопроекту свідчить, що він значною мірою повторює текст раніше ветованого закону. Газета зазначає, що головною зміною стала відмова від використання чіпа з біометричними даними в трьох типах документів — соціальному і пенсійному посвідченнях, а також посвідченнях інваліда. КоммерсантЪ зазначає, що раніше Янукович дійсно вимагав виключити відповідні норми із закону.

Крім того, в законопроекті не згадуються дипломатичні та службові паспорти. Ще одна зміна стосується стандартів ICAO (Міжнародної організації цивільної авіації). Їх пропонується застосовувати тільки до документів, призначених для виїзду за кордон. Раніше депутати мали намір зробити ці стандарти обов'язковими для всіх випущених в Україні посвідчень особи, аж до карток застрахованих осіб.

Видання зазначає, що деякі правки внесені в розділ про правила оформлення документів біженця. При цьому основне зауваження Януковича автори проекту не врахували — цей документ, як і ветований раніше закон, обмежує термін дії документів біженця шістьма місяцями. «Ми не вважаємо за потрібне змінювати цю норму. Її критикували уповноваженийООН з прав людини та інші люди, які хочуть, щоб в Україну прямував потік нелегальних мігрантів», — заявив газеті Коновалюк.

Нагадаємо, в 2011 році парламент уже розглядав законопроект N8507 Про документи ..., співавторами якого були вищезгадані депутати. Верховна Рада ухвалила закон на початку жовтня, до кінця місяця Президент Віктор Янукович ветував його, а в січні 2012 року парламент підтримав вето, відмовившись від розгляду законопроекту.

КоммерсантЪ зазначає, що цей факт створив проблеми в переговорах з Євросоюзом про скасування візового режиму. Як відомо, ухвалення закону Про документи ... є першою вимогою Плану дій візової лібералізації, наданого Україні Євросоюзом.

25 червня

Інші дати
Іван Крип’якевич
1886 –  історик, академік АН УРСР, професор Львівського університету, директор Інституту суспільних наук АН України.
Розгорнути
Народився Віталій Русанівський
(1931, м. Харків - 2077) - український науковець, філолог, мовознавець-україніст і славіст, викладач.  Автор близько 350 праць із проблем сучасної української мови і історії, українського, слов'янського і загального мовознавства, історичної граматики, стилістики.
Розгорнути
Народився Євген Попович
(1930, с. Межиріч Черкаської обл. - 2007) - український перекладач. Переклав твори Г. Беля, Е. М. Ремарка, Г. Е. Лессінга, Т. Манна, Е. Т. А. Гофмана, В. Гете, Г. Гейне та ін. австрійських, німецьких і швейцарських письменників; переклав  з німецької "Щоденники" О. Кобилянської.
Розгорнути
Народився Іван Крип'якевич
(1886, м.Львів – 1967), український  історик. Автор ряду наукових досліджень про українську козацьку державність та діяльність Богдана Хмельницького, підручників з історії України. Інститут українознавства НАН України носить ім'я І.П.Крип'якевича.
Розгорнути