chrome firefox opera safari iexplorer

Українські театри «покажуть себе» на російському фестивалі

14 березня 2012 о 11:40

Українські театри представлять свої роботи на 18-му Фестивалі Золота Маска, який триватиме в Москві з 27 березня по 15 квітня 2012 року.

Спектаклі від України будуть представлені в рамках позаконкурсної програми Маска Плюс, в яку цього року включено близько 25 вистав, які представляють різні напрями і форми театрального мистецтва.

Так, театр імені Шевченка з Харкова покаже в середу у театральному центрі На Страсному спектакль Войцек, поставлений за незавершеною п'єсою німецького драматурга Георга Бюхнера.

А Центр сучасного мистецтва ДАХ з Києва представить в четвер на сцені Центру імені Мейєрхольда роботу Король Лір. Пролог у постановці режисера Владислава Троїцького.

Харківський спектакль розповідає про трагедію «маленької людини» Войцека, який від відчаю вбиває свою кохану. Режисер Олександр Ковшун розіграв цю трагедію як український балаган, але з німецькою естетикою. Гарнізонне містечко, де розгортаються події п'єси, одягнений у фашистську форму. Легко впізнаваний Гітлер трапезує зі Сталіним. Двоє вождів поїдають картоплю в мундирах за столом, вкритим картою СРСР замість скатертини. А ярличок Made in Germany приклеєний до музичного оформлення. Українські буйні танці відбуваються у виставі з музикою гурту Rammstein. На такій агресивній ноті тримається весь спектакль.

За словами режисера, Войцек - це присвята і шана засновнику театру Лесю Курбасу, якого було репресовано і розстріляно на Соловках. Він працював над цим твором, але прем'єра не відбулася. Харків'яни грають Войцека в перекладі Курбаса.

Що стосується Ліра у версії київської трупи, то цей спектакль йде за участю етно-хаос гуртуДахаБраха в рамках проекту Україна містична.

«Троїцький пов'язав міф на всі часи з українським етносом. Ця символічна драма з нарочито манірними, демонстративними рухами акторів настільки свіжа, що так і проситься на відкритий і ландшафт — хоч британських, хоч дніпровських пагорбів», — так сказано про виставу Король Лір. Пролог в київському журналі Афіша.

18-й Фестиваль Золота Маска триватиме в Москві з 27 березня по 15 квітня 2012 року. Церемонія вручення відбудеться 16 квітня на Історичній сцені Большого театра.

Золота маска — Всеросійський театральний фестиваль, національна театральна премія, заснована в 1994 році Спілкою театральних діячів Росії і вручається виставам всіх жанрів театрального мистецтва: драма, опера, балет, оперета та мюзикл, ляльковий театр.

Нагадаємо, що в 2010 році київський етно-гурт ДахаБраха завоював гран-прі російської премії ім. Сергія Курьохіна в сфері сучасного мистецтва — Поп-механіка, яка вручається в Санкт-Петербурзі.

10 червня

Інші дати
Народився Микита Шумило
(1903, с. Михайлівка Черкаської обл. - 1982) - український письменник, літературознавець, перекладач, журналіст. Автор збірок оповідань і нарисів, двох книжок для дітей, літературно-критичних нарисів "Олесь Гончар" і "Силуети".
Розгорнути
Народився Леонід Усачов
(1899, с. Червоне Кіровоградської обл. - 1965) - український композитор і диригент.
Розгорнути
Народився Богумил Воячек
(1857, Чехія – 1934) – український контрабасист, диригент, композитор, педагог чеського походження. В 1883 – 1915 рр. - соліст-констрабасист Оперного театру в Києві.
Розгорнути
1917 – проголошення Центральною Радою І Універсалу
«До українського народу в Україні і поза України сущому», яким проголошувалася автономія України. Універсал став основою для розмежування законодавчих і виконавчих функцій органів влади.  
«Народе український! В твоїх руках доля твоя. В сей трудний час всесвітнього безладдя й роспаду докажи своєю одностайністю і державним розумом, що ти, народ, народ хліборобів, можеш гордо і достойно стати поруч з кожним організованим, державним народом, як рівний з рівним.» (І Універсал)
Розгорнути