chrome firefox opera safari iexplorer

«Тіні забутих предків» удруге екранізують

02 квітня 2012 о 11:49

У Львові відбувся кастинг на ролі в українському фільмі «Тіні незабутих предків» режисера Любомира Левицького, який зняв перший український трилер «Штольня» (2006).

Як зазначають творці фільму, це буде українськомовний молодіжний містичний трилер із елементами жаху. В основу сценарію за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського лягла легенда про гуцульських мольфарів.

У кінострічці йтиметься про зло, закуте у книгу тіней, і таємницю, яку повинні розгадати студенти.

«Я хочу створити образ сучасного українця і українки, — розповідає Любомир Левицький. — Вісім героїв потрапляють у неприємну історію, а потім розуміють, що за ними хтось полює, а всі дерев’яні предмети стають для них загрозою. Це буде щось, схоже на «Пункт призначення». Професор розповість їм легенду, а що буде далі – розповідати не буду».

Як переконує режисер, його стрічка не матиме нічого спільного зі знаменитим фільмом Сергія Параджанова.

«Історія, яку я хочу відкрити в цьому фільмі, тісно переплітається з минулим нашого народу, з нашим культурним надбанням. Саме тому, я вибрав таку назву – «Тіні незабутих предків», — ділиться Левицький. — Є фільм Параджанова «Тіні забутих предків», а мій фільм стоїть поруч… Ви знаєте, багато людей почнуть думати, що це, напевно, спекуляція. У принципі, вони мають право так вважати. Але відразу хочу сказати, що кіно не буде мати нічого спільного з героями й сюжетом фільму Параджанова. Це зовсім інше кіно. Однак воно буде пов’язане з містичними силами з твору Коцюбинського. Тим паче, що з Коцюбинським я народився в один день! А крім того, виріс на землі, де знімалися «Тіні забутих предків»…».

У кастингу взяли участь актори драматичних театрів Львова, також звичайні львів’яни. За словами режисера, акторські таланти учасників разом із ним оцінювала знімальна група майбутнього фільму. Вибрати потрібно виконавців восьми головних ролей.

Окрім Львова, їх шукатимуть також у Харкові, Донецьку та Києві. Як повідомляють «Вікна», на одну з головних ролей уже затверджено Дмитра Ступку — онука Богдана Ступки.

Зйомки фільму розпочнуться в червні в Карпатах. Частину зніматимуть в Чернівецькому університеті та на Прикарпатті, зокрема у Верховинському районі. Режисер обіцяє багато графіки і спецефектів. Оператора запрошено з Голівуду.

На екрани й у прокат «Тіні незабутих предків» вийдуть на початку 2013 року.

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Без категорії

22 червня

Інші дати
Народився Микола Дремлюга
(1917, Росія - 1998) – український композитор, педагог, музично-громадський діяч. Вперше вивів бандуру на концертну естраду як сольний інструмент, автор першого в історії української музики концерту для бандури та симфонічного оркестру.  
Гарно твоя кобза грає, Любий мій земляче: Вона голосно співає, Голосно і плаче. І сопілкою голосить, Бурею лютує, І чогось у бога просить, І чогось сумує. Ні, не люди тебе вчили: Мабудь, сама доля, Степ, та небо, та могили Та широка воля! (Олександр Афанасьєв-Чужбинський)
Розгорнути
Народився Микола Холодний
(1882, Росія – 1953) – український ботанік, фізіолог, мікробіолог. Засновник вітчизняної школи фізіології рослин. Інститут ботаніки НАН України носить ім»я М.Холодного.
Розгорнути
Народився Болеслав Яворський
(1877, м. Харків - 1942) – український композитор, музикознавець, піаніст. Створив теорію ладового ритму (слухового тяжіння).  
Розгорнути