chrome firefox opera safari iexplorer

«Тіні забутих предків» удруге екранізують

02 квітня 2012 о 11:49

У Львові відбувся кастинг на ролі в українському фільмі «Тіні незабутих предків» режисера Любомира Левицького, який зняв перший український трилер «Штольня» (2006).

Як зазначають творці фільму, це буде українськомовний молодіжний містичний трилер із елементами жаху. В основу сценарію за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського лягла легенда про гуцульських мольфарів.

У кінострічці йтиметься про зло, закуте у книгу тіней, і таємницю, яку повинні розгадати студенти.

«Я хочу створити образ сучасного українця і українки, — розповідає Любомир Левицький. — Вісім героїв потрапляють у неприємну історію, а потім розуміють, що за ними хтось полює, а всі дерев’яні предмети стають для них загрозою. Це буде щось, схоже на «Пункт призначення». Професор розповість їм легенду, а що буде далі – розповідати не буду».

Як переконує режисер, його стрічка не матиме нічого спільного зі знаменитим фільмом Сергія Параджанова.

«Історія, яку я хочу відкрити в цьому фільмі, тісно переплітається з минулим нашого народу, з нашим культурним надбанням. Саме тому, я вибрав таку назву – «Тіні незабутих предків», — ділиться Левицький. — Є фільм Параджанова «Тіні забутих предків», а мій фільм стоїть поруч… Ви знаєте, багато людей почнуть думати, що це, напевно, спекуляція. У принципі, вони мають право так вважати. Але відразу хочу сказати, що кіно не буде мати нічого спільного з героями й сюжетом фільму Параджанова. Це зовсім інше кіно. Однак воно буде пов’язане з містичними силами з твору Коцюбинського. Тим паче, що з Коцюбинським я народився в один день! А крім того, виріс на землі, де знімалися «Тіні забутих предків»…».

У кастингу взяли участь актори драматичних театрів Львова, також звичайні львів’яни. За словами режисера, акторські таланти учасників разом із ним оцінювала знімальна група майбутнього фільму. Вибрати потрібно виконавців восьми головних ролей.

Окрім Львова, їх шукатимуть також у Харкові, Донецьку та Києві. Як повідомляють «Вікна», на одну з головних ролей уже затверджено Дмитра Ступку — онука Богдана Ступки.

Зйомки фільму розпочнуться в червні в Карпатах. Частину зніматимуть в Чернівецькому університеті та на Прикарпатті, зокрема у Верховинському районі. Режисер обіцяє багато графіки і спецефектів. Оператора запрошено з Голівуду.

На екрани й у прокат «Тіні незабутих предків» вийдуть на початку 2013 року.

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

10 серпня

Інші дати
Народився Леонтій Похилевич
(1816, с.Горошків, Київська область  – 1893)український краєзнавець. Автор книг «Сказання про населені місцевості Київської губернії», «Уезды Киевкий и Радомышльский. Статистические и истрические заметки о всех населенных местностях в этих уездах и с подробными картами их».
Розгорнути
Народився Михайло Зощенко
(1895, м.Полтава – 1958) – радянський письменник-новеліст. Автор «Гумористичних оповідань», «Тяжкі часи», «Про що співав соловей» та інших повістей і оповідань.
«Переляканий письменник — це вже втрата кваліфікації» (Михайло Зощенко)
Розгорнути