chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові пройде фестиваль угорської культури

27 квітня 2012 о 09:38
З 29 квітня по 6 травня у Львові відбудеться перший фестиваль угорської культури і виноробства «Magyar Fest».

Цілий тиждень на львівській площі перед палацом Потоцьких проходитиме фестиваль угорської культури і виноробства «Magyar Fest», в рамках якого пройде кілька цікавих заходів. Організатори обіцяють, що кожен гість зможе відчути себе «справжнім угорцем».

Буде можливість скуштувати традиційну угорську страву — гуляш, станцювати чардаш або послухати гарну угорську музику, а також насолодитися всесвітньо відомим вином з Токаю, яке ще в XIIX ст. Гете назвав «королем вин і вином королів».

Участь у фестивалі візьмуть близько 50 виноробів і кулінарів з Угорщини та 30 угорських та українських творчих колективів, які представлятимуть не лише традиційну культуру, а й сучасні її напрями.

Крім Львова, в рамках всеукраїнського заходу «Дні культури і виноробства Угорщини» схожі за форматом фестивалі пройдуть також і в інших містах України — Києві, Хмельницькому, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Запоріжжі, Херсоні, Миколаєві та Одесі.

Вхід на захід буде безкоштовним.

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути