chrome firefox opera safari iexplorer

З 1 червня розпочнуться виплати компенсацій вкладникам Ощадбанку СРСР

22 травня 2012 о 14:09

З 1 червня розпочнуться виплати компенсацій вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР. Отримати кошти зможуть громадяни, які актуалізували свої дані у відповідному реєстрі вкладників, через відділення АТ «Ощадбанк».

Про це повідомляє Урядовий портал.

Як повідомив міністр фінансів Юрій Колобов, наразі вже проведено необхідну підготовчу роботу. Зокрема, створено умови для проведення виплат без черг у визначеному відділенні банку, у визначений день та час, без будь-яких черг та затримок.

Тобто, порядок виплат у поточному році є максимально зручним для людей.

Після прийняття Кабінетом Міністрів України 28 березня розпорядження № 223-р «Про здійснення заходів щодо проведення компенсаційних виплат за знеціненими заощадженнями, вкладеними в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України», уже з 1 квітня розпочато проведення актуалізації даних, тобто оновлення відомостей про зареєстрованих вкладників у інформаційно-аналітичній системі «Реєстр вкладників заощаджень громадян». На «гарячу лінію підтримки вкладників Ощадбанку СРСР» надійшло близько трьох мільйонів дзвінків,- дату та час прийому в установах банку призначено 2 млн. 65 тис. 670 вкладникам.

Наразі актуалізовано дані 1 млн. 56 тис. 540 вкладників. Сума виплат, що будуть розпочаті 1 червня, складає 1 млрд. 13 млн. 887,6 тис. гривень.

Варто зазначити, що за інформацією АТ «Ощадбанк», до АІС «Реєстр вкладників заощаджень громадян» на початок 2012 року внесено дані про знецінені заощадження більше 11,8 млн. громадян України, із яких лише близько 6,16 млн. осіб уже отримали компенсацію у межах 1000 гривень.

Решта вкладників, що внесені до Реєстру — 5,6 млн. осіб. Виходячи з цього, розмір видатків у поточному році на проведення вказаних компенсаційних виплат передбачено цілком відповідний: 5,6 млрд. гривень.

Під час здійснення виплат буде діяти механізм виплати вкладникам компенсацій, передбачений постановою Кабінету Міністрів. Тобто, вкладник може використати компенсаційні кошти, зараховані на його поточний рахунок, шляхом отримання готівки, перерахування на депозитний чи інший рахунок в банку з використанням спеціального платіжного засобу «Національна картка».

При цьому, видача карток громадянам України здійснюється безоплатно.

Розділи: Суспільство

28 травня

Інші дати
Народився Максиміліан Волошин (Кирієнко-Волошин)
(1877, м. Київ – 1932), російський поет і художник українського походження, перекладач. Представник символізму і акмеїзму, в поезії та малярстві відобразив історію та природу Криму.
Припаду я к острым щебням, к серым срывам размытых гор, Причащусь я горькой соли задыхающейся волны, Обовью я чобром, мятой и полынью седой чело. Здравствуй, ты, в весне распятый, мой торжественный Коктебель! (Максиміліан Волошин).
Розгорнути