chrome firefox opera safari iexplorer

Україна втратила у рейтингу миролюбності дві позиції

14 червня 2012 о 10:38

Україна втратила у рейтингу миролюбності Global Peace Index дві позиції.

Такий рейтинг щорічно складає  австралійський Інститут економіки та миру, повідомляє Тиждень.

Україна опинилась на 71 місці, між Кубою та Тунісом. У 2011 році Україна посіла 69-е місце у рейтингу Global Peace Index, а в 2010 – 97-ме.

Перше місце в рейтингу посіла Ісландія, а Сомалі остання.

В першу п’ятірку миролюбних держав також увійшли Данія, Нова Зеландія, Канада, Японія.

За ними слідують Австрія, Ірландія, Словенія, Фінляндія і Швейцарія. Норвегія, з минулорічного 10-го місця потрапила на 18-це у цьогорічному списку.

Дослідники відзначають, що вже  шостий рік поспіль  Західна Європа залишається наймирнішим регіоном, більшість країн якого входять в 20 лідерів рейтингу.

Найбільшого зниження індексу миролюбності  цьогоріч зазнала Сирія  - більш як на 30 позицій, і опинилась на 147-му місці. За нею слідує Пакистан, Ізраїль,

Центральноафриканська Республіка, Північна Корея, Росія (на 153 сходинці), Демократична республіка Конго, Ірак, Судан, Афганістан. Завершує рейтинг на 158-й позицій Сомалі.

В той же час закінчення громадянської війни у Шрі-Ланці забезпечило країні підйом майже на 30 позицій до 103 місця у рейтингу.

Індекс миролюбності країн публікується з 2007 року. У 2007-му і 2008-му Україна займала 80-е і 84-е місця відповідно. У 2009-му році Україна посіла 82-е місце у списку.

Розділи: Суспільство

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі