chrome firefox opera safari iexplorer

Столичним медикам вперше за останні 10 років затримали зарплату

20 липня 2012 о 11:38

Про це повідомляє газета «Україна молода» (№ 105 від 20 липня).

«Київські медики не пригадують чогось подібного за останні десять років. Уже два тижні їм без жодних адекватних пояснень затримують зарплатню. Регіональний орган управління — Головне управління охорони здоров’я при міській адміністрації — як води у рот набрало. Лікарям не дозволяють говорити про проблему та писати скарги. Керівники столичних лікарень лише розводять руками — мовляв, грошей нібито не стало через єврочемпіонат», — пише видання.

За інформацією газети, лише працівники міської станції швидкої допомоги 11 липня отримали зарплату за червень. «У решті медзакладів, якими опікується місто, а не безпосередньо міністерство, лікарі працюють на правах волонтерів», — зазначає «Україна молода».

«У нас уже мав бути аванс за липень — 15-18 числа. Але за червень ще не дали зарплатні. Добре хоч „швидкій допомозі“ виплатили, бо це ж узагалі ганьба була б. А всі решта лікарень, підпорядкованих Головному управлінню охорони здоров’я, з 5 числа не бачать грошей. На роботу ми поки що ходимо, але все частіше заходять розмови про страйк», — цитує видання на правах анонімності працівника однієї зі столичних лікарень Ірини.

За її словами, медики опинилися у патовій ситуації. «Адже керівництво медичних закладів забороняє підлеглим звертатися до столичної адміністрації, ради та Управління охорони здоров’я з вимогами та скаргами. Жінка каже: їх залякують звільненнями навіть за поширення інформації про затримку зарплатні. А київська телефонна послуга „Кожен дзвінок важливий“ — „гаряча лінія“ 15-51 Черновецького, а тепер Попова — чує не всіх, бо не розглядає анонімні звернення. Відтак проблеми нібито і немає», — повідомляє видання.

За інформацією газети, від безгрошів’я найбільше страждають ті, кому зарплати і без того вистачало лише на найнеобхідніше. «Медики зазначають, що чи не половина персоналу столичних лікарень у Києві не мешкає. Приїжджі переважно працюють медсестрами, санітарками та реєстраторками з найнижчими ставками, значну частину заробленого витрачаючи на проїзд до Києва і назад — іноді це до 40 гривень на день», — зазначається газета.

«Наприклад, медсестра „брудними“ отримує 1200 гривень, медсестра вищої категорії — 1370 гривень. Приїжджі працюють за такі гроші, бо кияни не дуже погоджуються стільки отримувати. А в селах і райцентрах роботи просто немає. Крім того, ті медики, що пішли у відпустки, відпочивають удома, оскільки не можуть кудись поїхати — бо ж не виплатили відпускних», — цитує газета медпрацівницю Ірину.

У Київраді обмежуються лише інформацією про певне недоотримання коштів сферою охорони здоров’я. «Цього року державний бюджет покрив лише 60% коштів, необхідних місту на сферу охорони здоров’я. При цьому столиці довелося вкласти чималий ресурс у гідну підготовку до Євро-2012. Тепер, щойно з’являється додаткова фінансова можливість, ми спрямовуємо гроші на медицину, освіту та соціальний захист», — цитує видання пояснення колишньої співголови Блоку Черновецького Алли Шлапак.

За словами члена бюджетної комісії Київради Андрія Страннікова, істинною причиною затримки зарплат є проблематичне надходження коштів до загального фонду міського бюджету та переорієнтація коштів на «популістські статті» перед виборами.

«Надходження до бюджету погано відбувається від продажу чи оренди землі — станом на квітень виконання плану щодо продажу землі було на рівні 25%. Плюс до того — цього року КМДА хоче щедро розрахуватися з пенсіонерами і малозабезпеченими. Адже видаткову частину програми „Турбота“ було збільшено аж на 430 мільйонів гривень. Згадаймо ще, що останні роки Київ постійно бере кредити. У такій ситуації не могло обійтися без постраждалих», — сказав А.Странніков.

Попри затримки із зарплатою, Київська міськдержадміністрація заявляє, що, аби медична допомога у столиці стала ефективною, «місто не пошкодувало ні сил, ні ресурсів». Мовляв, «цьогоріч на утримання станції швидкої медичної допомоги Київ виділив на 38,2% більше коштів, ніж минулого року. Тобто швидка медична допомога отримує на 546,9 тисячi гривень більше», — йдеться у відповіді на запит «України молодої». Причин, через які лікарі «швидкої» отримали гроші за червень із запізненням, а за липень ще не отримали авансу, не назвали.

Розділи: Суспільство

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути