chrome firefox opera safari iexplorer

Столичним медикам вперше за останні 10 років затримали зарплату

20 липня 2012 о 11:38

Про це повідомляє газета «Україна молода» (№ 105 від 20 липня).

«Київські медики не пригадують чогось подібного за останні десять років. Уже два тижні їм без жодних адекватних пояснень затримують зарплатню. Регіональний орган управління — Головне управління охорони здоров’я при міській адміністрації — як води у рот набрало. Лікарям не дозволяють говорити про проблему та писати скарги. Керівники столичних лікарень лише розводять руками — мовляв, грошей нібито не стало через єврочемпіонат», — пише видання.

За інформацією газети, лише працівники міської станції швидкої допомоги 11 липня отримали зарплату за червень. «У решті медзакладів, якими опікується місто, а не безпосередньо міністерство, лікарі працюють на правах волонтерів», — зазначає «Україна молода».

«У нас уже мав бути аванс за липень — 15-18 числа. Але за червень ще не дали зарплатні. Добре хоч „швидкій допомозі“ виплатили, бо це ж узагалі ганьба була б. А всі решта лікарень, підпорядкованих Головному управлінню охорони здоров’я, з 5 числа не бачать грошей. На роботу ми поки що ходимо, але все частіше заходять розмови про страйк», — цитує видання на правах анонімності працівника однієї зі столичних лікарень Ірини.

За її словами, медики опинилися у патовій ситуації. «Адже керівництво медичних закладів забороняє підлеглим звертатися до столичної адміністрації, ради та Управління охорони здоров’я з вимогами та скаргами. Жінка каже: їх залякують звільненнями навіть за поширення інформації про затримку зарплатні. А київська телефонна послуга „Кожен дзвінок важливий“ — „гаряча лінія“ 15-51 Черновецького, а тепер Попова — чує не всіх, бо не розглядає анонімні звернення. Відтак проблеми нібито і немає», — повідомляє видання.

За інформацією газети, від безгрошів’я найбільше страждають ті, кому зарплати і без того вистачало лише на найнеобхідніше. «Медики зазначають, що чи не половина персоналу столичних лікарень у Києві не мешкає. Приїжджі переважно працюють медсестрами, санітарками та реєстраторками з найнижчими ставками, значну частину заробленого витрачаючи на проїзд до Києва і назад — іноді це до 40 гривень на день», — зазначається газета.

«Наприклад, медсестра „брудними“ отримує 1200 гривень, медсестра вищої категорії — 1370 гривень. Приїжджі працюють за такі гроші, бо кияни не дуже погоджуються стільки отримувати. А в селах і райцентрах роботи просто немає. Крім того, ті медики, що пішли у відпустки, відпочивають удома, оскільки не можуть кудись поїхати — бо ж не виплатили відпускних», — цитує газета медпрацівницю Ірину.

У Київраді обмежуються лише інформацією про певне недоотримання коштів сферою охорони здоров’я. «Цього року державний бюджет покрив лише 60% коштів, необхідних місту на сферу охорони здоров’я. При цьому столиці довелося вкласти чималий ресурс у гідну підготовку до Євро-2012. Тепер, щойно з’являється додаткова фінансова можливість, ми спрямовуємо гроші на медицину, освіту та соціальний захист», — цитує видання пояснення колишньої співголови Блоку Черновецького Алли Шлапак.

За словами члена бюджетної комісії Київради Андрія Страннікова, істинною причиною затримки зарплат є проблематичне надходження коштів до загального фонду міського бюджету та переорієнтація коштів на «популістські статті» перед виборами.

«Надходження до бюджету погано відбувається від продажу чи оренди землі — станом на квітень виконання плану щодо продажу землі було на рівні 25%. Плюс до того — цього року КМДА хоче щедро розрахуватися з пенсіонерами і малозабезпеченими. Адже видаткову частину програми „Турбота“ було збільшено аж на 430 мільйонів гривень. Згадаймо ще, що останні роки Київ постійно бере кредити. У такій ситуації не могло обійтися без постраждалих», — сказав А.Странніков.

Попри затримки із зарплатою, Київська міськдержадміністрація заявляє, що, аби медична допомога у столиці стала ефективною, «місто не пошкодувало ні сил, ні ресурсів». Мовляв, «цьогоріч на утримання станції швидкої медичної допомоги Київ виділив на 38,2% більше коштів, ніж минулого року. Тобто швидка медична допомога отримує на 546,9 тисячi гривень більше», — йдеться у відповіді на запит «України молодої». Причин, через які лікарі «швидкої» отримали гроші за червень із запізненням, а за липень ще не отримали авансу, не назвали.

Розділи: Суспільство

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути