chrome firefox opera safari iexplorer

В Україну знову їде російський патріарх

09 липня 2012 о 10:57

Патріарх Кирило збирається в Україну.

Його перший візит в 2012 році відбудеться на День хрещення Русі 28 липня. До цього він був в Україні в жовтні 2011 року, в Чернівцях, пише «Сегодня». "На останньому синоді патріарх був запрошений з приводу святкування 20-річчя предстоятельського служіння митрополита Володимира (обрання його митрополитом УПЦ).

Головні святкування припадуть саме на 27-28 липня. Крім того, 28 липня — день рівноапостольного великого князя Володимира ", — розповів прес-секретар предстоятеля УПЦ Георгій Коваленко. Як повідомляється, інші пункти програми поки під питанням, в тому числі і можливість відвідування інших міст, окрім Києва. Офіційна частина перебування Кирила в столиці буде схожа на його вже традиційні відвідування Дня хрещення Русі. "Буде богослужіння на Володимирській гірці. Також він відслужить всеношну в Києво-Печерській Лаврі та літургію на площі перед храмом ", — розповів Коваленко. Крім того, Кирило буде очолювати громадські слухання, на яких обговорять цивілізаційний шлях Росії, Україні та Білорусі і роль православної церкви в просуванні цим шляхом.

Ходили чутки, що Кирило став їздити в Україну рідше через ускладнення відносин з Росією, особливо з газового питання. "Це дивлячись з чим порівнювати. Патріарх Алексій II був лише два рази за майже без малого два десятки років. А Кирило зробив доброю традицією відвідувати Україна на День хрещення Русі ", — зауважив директор української філії Інституту країн СНД і Балтії Володимир Корнілов. За інформацією видання, неофіційна частина візиту буде присвячена «розброду і хитанню», які посилилися в УПЦ МП під час хвороби митрополита Володимира. Як відомо, суть конфлікту зводилася до боротьби за владу між «автономістами» та їх противниками. Перші хочуть посилення автокефалії, другі — за більш тісне зближення з Росією. Тоді боротьба закінчилася перемогою «третьої лінії», яка зберегла для церкви її статус-кво. За словами експертів, під час свого візиту Кирило може, як то кажуть, промацати грунт на місці. «Минулого року на День хрещення Русі патріарх проводив в Києво-Печерській Лаврі засідання синоду РПЦ. Допускаю, що засідання синоду може пройти і зараз. Митрополит Володимир, нагадаю, є членом синоду», — розповів керівник прес-служби УПЦ Василь Анісімов.

За словами керівника релігійно-інформаційної служби України Тараса Антошевського, це буде звичайний візит патріарха Кирила на день рівноапостольного князя Володимира. «Уваги до нього було б небагато, якщо б не розпочата нещодавно спроба перевороту в УПЦ. Будуть розмови і оцінки тих дій. І, оскільки боротьба не вщухла, допускаю, що інтриги теж будуть», — зазначив він.

Втім, цілком можливо, що під час візиту про інтриги буде сказано лише побіжно. На думку Корнілова, деякі закулісні інтриги в церкві відбуваються завжди, і не секрет, які партії і за що борються в УПЦ. Патріарх має дотримуватися хоча б видимості нейтралітету. "Всі проблеми, пов'язані з закулісної боротьбою, він може вирішувати і без візиту. У нього напевно є постійний зв'язок з митрополитом ", — зауважив Корнілов.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути