chrome firefox opera safari iexplorer

На патріотичному фестивалі «Бандерштат» не обійшлося без провокацій

07 серпня 2012 о 10:18

Присвячений 70–річчю створення Української повстанської армії патріотичний фестиваль «Бандерштат–2012», що проходив у луцькому Центральному парку, не обійшовся без скандальних інцидентів. У суботу, 4 серпня, невідомий, пролетівши низько над головами глядачів та учасників фестивалю на параплані, скинув листівки, на яких почесного громадянина Луцька, провідника ОУН Степана Бандеру було зображено поруч iз військовим злочинцем Гітлером. Про це на своєму сайті повідомили організатори фестивалю, підкресливши, що листівки містили недостовірну та неправдиву інформацію, яка може розпалювати міжнаціональну та політичну ворожнечу.

Бiльшiсть відвідувачів листівки обурили. Ведучі фестивалю розрядили ситуацію жартом, сказавши, що троє луцьких комуністів шість років збирали гроші на ці убогі листівки. «Задовбали своїми «радянськими союзами» та іншою дурнею, — обурився у розмові з «УМ» відвідувач фестивалю Олександр, — у нас скоро можна буде відзначати лише 9 травня та 23 лютого, а своїх героїв, людей, які боролися за вільну Україну, не дають навіть добрим словом згадати».

«Листівки були підписані організацією «Комсомол Волині», проте не містили відомостей про тираж, місце друку та відповідального за друк даних матеріалів, що є грубим порушенням законодавства України», — розповіла «УМ» голова прес–служби фестивалю Анастасія Передерій. Організатори направили звернення до місцевих правоохоронних органів, у якому просили з’ясувати, хто саме є власником літального апарату, хто здійснював «агітаторський» політ та чи мав він право на здійснення польотів над місцем великого скупчення людей (що взагалі є протизаконним), а також встановити відповідальних за друк скандальних листівок із завідомо неправдивою інформацією.

Місцевий клуб любителів малої авіації «Крила Волині» вже повідомив організаторів, що «парапланерист–агітатор» не є членом їхнього клубу.

Сам же фестиваль проходив цього року вже вшосте. Із 3 по 5 серпня на його сцені виступили гурти «Кому вниз», «Тінь сонця», ТНМК, О. Торвальд, Kozak System та інші команди. У рамках фестивалю проходили «гуртківки», під час яких iз відвідувачами фестивалю зустрілися брати Капранови, Андрій Середа, Олесь Доній, Олександр Ірванець, Дмитро Павличко, а також ветерани Української повстанської армії. За словами організаторів, у фестивалі взяли участь близько 2,5 тисячi осіб з усіх куточків України, а також гості з Польщі, Литви, Росії та Білорусі. Усі охочі також могли пройти з екскурсією історичним Луцьком та подивитися фільми «Золотий вересень» та «Срібна земля», продюсером яких є Тарас Чолій.

Територію фестивалю було оголошено вільною від алкоголю та наркотиків, багато молодих сімей прийшли з малими дітьми. Зірка української сцени, волинянин Сашко Положинський цього року відвідав фестиваль як глядач. На сцену його таки витягли — він разом iз колишніми «Гайдамаками», а тепер музикантами гурту Kozak System виконав пісню «Партія снайперів». Також учасники фестивалю взяли участь у флеш–мобі, сформувавши зі своїх тіл напис «УПА».

Найбільше ж, за словами глядачів, їх вразила історична реконструкція, під час якої було зображено спалення енкаведистами партизанського селища та бої повстанців із червоними окупантами. «Після всіх цих вибухів, які бачиш «вживу», після того, як на тебе летять шматки землі, будь–які фільми про війну здаються дитячою забавкою», — ділиться враженнями Олександр.

23 січня

Інші дати
Народився Богдан Ханенко
(1848, с.Лотоки Чернігівська область – 1917) – промисловець, колекціонер, меценат. Відіграв важливу роль у створенні Київського художньо-промислового та наукового музею.
Розгорнути