chrome firefox opera safari iexplorer

Щонайменше півтори тисячі гривень потрібно, щоби випровадити дитину до школи

28 серпня 2012 о 10:44

Щонайменше півтори тисячі гривень потрібно, щоби випровадити дитину до школи. Продавці та батьки учнів рахували для 5 каналу, у скільки обійдеться покупка канцелярії, одягу та взуття для дітей. У порівнянні з минулим роком найбільше здорожчала шкільна форма.

Батьки: "Полторы тысячи".

Батьки: "Три тысячи".

Батьки: "Вже чотири потратили, ще ж не все".

Батьки: "Тысяча долларов".

Тисячами гривень вимірюють нині розмір гаманця перед шкільним шопінгом. Пані Оксана асортимент і ціни причандалля для уроків знає і як мама двох школярів, і як продавчиня. Рахує, скільки обійдуться всі покупки.

Оксана Борисова, продавчиня: "Якщо найдешевше берете, якшо - як ото в рекламі — 29 копійок, форма дешева, наприклад, синтетику за 300 гривень, то десь в районі півтори тисячі, до двох. А якшо так, якісне брати - в середньому 5 тисяч".

Різницю демонструє на товарі, що продає. На прохання 5 каналу сумує вартість набору шкільного приладдя: один — з усього найдешевшого, інший — з найвищими цінами.

Ціновий діапазон навіть на канцелярські товари досить широкий. За мінімальний, найдешевший набір для 5-класника доведеться викласти 180 гривень, або за якісніший — більше в рази.

Утім, більший попит таки на дорожче, кажуть продавці - навіть зошити купують з витребеньками.

Олександр, продавець: "Донской, Туполев, там Королев. Они идут там с автобиографиями, вот — раз — полностью автобиография. Мультяшки сейчас уже не берут — надоело".

Якісно вирішили скупитися і мама з бабусею для свого 5-класника.

Олена Лаптєва, бабуся п'ятикласника: "Мы потратили уже 5 тысяч, но мы еще не все, мы не купили еще туфли ему, не купили рюкзак".

А ранець, кажуть, дірку в бюджеті робить помітну. Бо тепер у моді — з ортопедичною спинкою.

Мама (показує рюкзак): "Тысячу семьсот".

Та найбільше спустошує сімейний бюджет шкільна форма. Цьогоріч за неї потрібно викласти від кількох сотень — на ринку, до кількох тисяч — у магазині.

Олена, продавчиня: "В порівнянні з минулим роком, ціни зросли близько на 20 відсотків".

Та й це ще не все, кажуть батьки. Одразу після 1 вересня їх чекають нові витрати - внески. А вони навіть у звичайній школі — від 250-ти до тисячі гривень.

Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути