chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні Міжнародний день краси

09 вересня 2012 о 09:24

«Краса врятує світ!» (Ф. М. Достоєвський)

XX століття стало революційним у сфері косметології: макіяж став невід'ємною частиною повсякденності, а яскрава зовнішність перестала бути тим, що дається тільки від природи.

Зміна підходу до зовнішності стала заслугою п'яти найбільших косметичних компаній. Макс Фактор запропонував ідею колірної гармонії в макіяжі. Він розробив різні відтінки косметики для жінок різних колірних типів. Завдяки компанії Max Factor макіяж увійшов у широкий вжиток, і ним почали користуватися щоденно звичайні жінки, що було немислимо до 20-х років ХХ століття.

Також на розвиток індустрії краси своїми безустанними експериментами вплинула Єлена Рубінштейн, вона створила косметичні засоби за типами шкіри. Рубінштейн не тільки розробляла нові косметичні засоби для догляду за шкірою, але й навчала жінок правильно фарбуватися.

Елізабет Арден належить ідея випускати косметику за лініями: очищення, живлення, зволоження. Вона ж запропонувала ідею сполучуваності відтінків макіяжу з кольором одягу.

А ось Есте Лаудер ввела вручення пробників косметики своїм купувальницям, а створені нею на початку кар'єри чотири креми досі не зняті з виробництва.

Засновник всесвітньо відомої фірми Revlon, Чарльз Ревсон, вважається одним із творців кольорового лаку для нігтів. Свою першу колекцію лаків він представив у 1933 році. Як уточнює джерело, у 1939 році він запропонував нову ідею — використовувати лак і помаду одного кольору. Ця мода протрималася майже 60 років і не втратила свою актуальність і зараз. На початку 1950-х років саме Ревсон ввів моду на криваво-червоні відтінки лаків і помад. Він першим почав давати відтінкам лаків і помад гарні назви.

Проте, на сьогоднішній день все більше жінок стають жертвами краси. Багато жінок звертаються за допомогою до непрофесійних спеціалістів або пластичних хірургів, що може призвести не тільки до поганого естетичному результату, але і смертельного результату.

Комітет СІДЕСКО є головною міжнародною Асоціацією терапії краси у світі. Він був заснований в Брюсселі у 1946 році. Беручи до уваги зростання популярності пластичної хірургії, медики — члени Комітету — закликають тверезо ставитися до подібних хірургічних втручань і не впадати в залежність від своєї зовнішності.

Саме Міжнародний комітет естетики і косметології СІДЕСКО ініціював у 1995 році відзначення Міжнародного дня краси. 

Отож, вже 17-й рік поспіль саме в цей день у світі особливо вітається все гарне, прекрасне, що приносить естетичне і моральне задоволення. Тому в багатьох містах і країнах саме 9 вересня проводяться конкурси краси.

Далеко не завжди в конкурсах беруть участь представниці слабкої статііз класичними параметрами 90-60-90. Журі виділяють осіб, наділених неповторною красою, що полягає у своєрідності зовнішнього вигляду.

За матеріалами zakarpattya.net.ua та dilovamova.com

Розділи: Суспільство

28 вересня

Інші дати
28 вересня відзначають:
  • Всесвітній день боротьби зі сказом.
Розгорнути
Дмитро Яблонський
1921 – український архітектор. Сприяв відродженню сакрального напрямку в сучасному будівництві України. У 1990–1991 рр. звів перший після тривалої перерви православний храм у Києві (церкву Входу Господнього до Єрусалима в Дарниці).
Розгорнути
Народився Василь Сухомлинський
(1918 – 1970), український педагог, публіцист, письменник, поет.
«Без будь-кого з нас Батьківщина може обійтися, але будь-хто з нас без Батьківщини – ніщо».
Розгорнути