chrome firefox opera safari iexplorer

У Донеччини закінчилися гроші на медичну реформу

19 вересня 2012 о 14:10

«Найболючішим» питанням у реалізації пілотного проекту реформування медичної галузі в Донецькій області стала організація роботи другого рівня допомоги.

Про це на зустрічі з Краснолиманська медиками повідомила заступник губернатора Олена Петряєва, пише donbass.ua.

За її словами, другий рівень виявився у більш складній ситуації, ніж первинний рівень. «Ми працюємо наразі над тим, щоб змінити відсоток відрахувань на охорону здоров´я, диференційований для міст і районів. Так вийшло, що уніфікований коефіцієнт 4,8% був даний на первинний рівень надання меддопомоги. Це було добре для сільської місцевості. Для міст — 10% йшло на первинку, все інше — на вторинному. Тому цього року виник великий дефіцит фінансових коштів», — пояснила Петряєва.

Вона зазначила, що зараз йде перерозподіл виділених грошей. «Цьому року від однієї з субвенцій, яка йшла на зміцнення матеріально-технічної бази другого рівня, ми відщипнули частину. З 151 мільйона 53 ми віддали на заробітну плату та комунальні платежі. Тому, що ми розуміємо, що дефіцит у регіоні досить великий. А взагалі він становив на 1 січня поточного року — 460 мільйонів. Це колосальна сума», — підкреслила заступник губернатора.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути