chrome firefox opera safari iexplorer

До кінця цього тижня вступлять у силу нові правила вступу в українські виші

02 жовтня 2012 о 09:09

Протягом декількох днів Міносвіти має прийняти нові правила вступу до внз, у яких очікуються деякі істотні поправки. «Зараз ними займається робоча група, у неї є маса побажань від вузів, студентських організацій тощо. Як тільки зведений текст буде підготовлений, ми винесемо його на публічне обговорення на сайті міністерства», — розповів міністр освіти Дмитро Табачник газеті «Сегодня».

Головна зміна полягає в тому, що дослідницьким внз (а це віп-вузи країни — КНУ, КПІ, НАУ) дадуть фору: подавати у них документи можна буде на два тижні раніше, ніж в інші заклади. Експерти пояснюють, що таким чином і абітурієнти зможуть перевірити свої сили, і це допоможе розвантажити приймальні комісії.

Також є ідея підняти для вступників прохідний бал, який ставлять за підсумками тестування з профільного предмету до 150, хоча ще рік тому він становив 124,5. На думку експертів, таким чином підвищується рівень знання студентів. Також в 2013 році у вступників, швидше за все, не будуть приймати відразу оригінали документів.

Ця норма могла б звести до мінімуму махінації під час трьох хвиль зарахування майбутніх студентів. Нерідко вони скаржилися, що поки вони везли оригінали, вуз вже встигав рекомендувати до зарахування людей з більш низькими балами.

Якщо ж у кожному внз будуть лежати лише копії, всі вступники будуть у рівних умовах, пише видання. Найбільш обговорюваною зараз є ідея скорочення вузів, куди можна буде подавати документи.

Зараз можна подавати до п'яти вишів, плюс в кожному з них — на три напрями. У підсумку виходить, що кожен вступник може подати 15 заяв, і більшість цим правом користується.

Якщо багато експертів вважає, що скоротивши кількість, майбутній студент більш усвідомлено зробить вибір, то в міносвіти впевнені — цю норму вони не введуть.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини освіти

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути