chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську встановлять скульптуру Коту Василю

19 лютого 2013 о 12:14

Цього літературного героя наприкiнцi 1980–х благословив у свiт відомий у Дніпропетровську дитячий російськомовний автор Олексій Крилов, нині вже покійний. Його вірш «Кіт Василь» здобув неабияку популярність. А рядки «Кот Василий, где ты был? — Я мышей ловить ходил» знайомі не тільки дніпропетровцям. У мiстi вирішили вшанувати персонажа дитячого віршика: ідею пам’ятника Котовi обговорили на останньому засіданні художньої ради — консультативного органу при Дніпропетровській міськраді.

Для скульптурної композиції уже підібрали місце — дитячий парк імені Лазаря Глоби, де на 2013–2014 роки запланована масштабна реконструкція.

А молодий дніпропетровський скульптор Антон Мельников представив на суд членів худради своє бачення образу Кота Василя — одягненого у каптан і штанці, з брилем на голові.

14 липня

Інші дати
Народився Микола Корф
(1834, м. Харків - 1883) - педагог і просвітитель, почесний член Женевської академії наук та Петербурзького педагогічного товариства. Огранізатор початкових земських шкіл на Україні.
Розгорнути
Народився Мирослав Ірчан (Андрій Дмитрович Баб'юк)
(1897, с.П'ядики, Івано-Франківська область - 1937) — український письменник, публіцист, драматург, перекладач, літературознавець, журналіст, історик, видавець. Автор п»єс «Бунтар», «Плацдарм», «Бувші люди», «Родина щіткарів» та ін.  
"…Могили Ваші розсіяні по всій широкій Україні. Це здорове зерно, з якого виросте наша свята воля. І прийде час, що посуне тисячами на Ваші могилки вільний народ і цілуватиме землю, що прикрила Вас, і сльозами буде зрошувати її… І дітям маленьким будуть Ваші могилки найвищою наукою …» (Мирослав Ірчан, посмертна згадка січовим стрільцям ).
Розгорнути