chrome firefox opera safari iexplorer

Львів'янин запатентував перший український планшетник

15 березня 2013 о 13:50

В Україні запатентовано планшетний комп'ютер. Відповідний документ в Українському інституті промислової власності отримав мешканець Львова Дмитро Голіусов.

Повідомляється, що Голіусов запатентував навіть не один, а три девайси. Тим не менше, в чому різниця між ними, не уточнюється.

«На перший погляд, запатентовані планшетники сильно нагадують відомі вироби компанії Аpple та Samsung. Але, напевно, містять низку інноваційних елементів, які нефахівцю помітити важко», — зазначає видання «Наші Гроші».

Більше того, крім планшетів Дмитро Голіусов запатентував шуруп, а його брат Кирило отримав документ на ковпачок з насосом-розпилювачем.

Тепер, як наголошується, згідно з чинним законодавством володарі патентів можуть вимагати авторський гонорар у тих, хто виробляє подібні девайси.

Однак, в компанії Формула-Брок, яка консультує в реєстрації патентів, розповіли, що оформити подібний документ на промисловий зразок нескладно, однак доводити своє авторство на «винахід» потрібно буде в суді.

Зазначимо, раніше львів'янин Віталій Голєв запатентував вішалки для одягу (відповідний документ він оформив у січні 2012 року). Спочатку він не претендував на гонорар. Однак у грудні, за даними видання, українська митниця зупинили ввезення партії вішалок данської фірми JYSK. Від компанії зажадали виплати авторську винагороду власнику патенту.

Більше того, Кирило Голіусов, як повідомляється, є також власником патентів на корки для пляшок і зубочистки.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути