chrome firefox opera safari iexplorer

Українські легкоатлетки вибороли дві золоті медалі на чемпіонаті Європи

04 березня 2013 о 09:25

Українські легкоатлетки Ольга Саладуха та Наталія Лупу вибороли нагороди найвищої проби на чемпіонаті Європи, який завершився у Гетеборзі.

У фіналі змагань з потрійного стрибка Саладуха у першій же своїй спробі довела, що вона є номер один не лише у Європі, а й у світі. Стрибнувши на 14,88м, Ольга продемонструвала найкращий результат сезону. На «срібло» настрибала росіянка Ірина Гуменюк (14,30м), а бронзовою призеркою чемпіонату стала італійка Сімоні Ла Мантіа (14,26м). Лупу ж була найкращою у бігу на 800м.

Протягом трьох кіл українка трималася позаду суперниць, як і у попередніх забігах, а потім почала прискорюватись і обійшла всіх. Крім того, Наталії вдалося встановити і найкращий результат сезону (2.00,26 хв). «Я була трішки здивована, вигравши „золото“.

Біглося мені добре, а на останні 100 метрів сил надав Господь. Зараз переживаю дуже особливі відчуття», — зізналася Наталя. «Срібло» чемпіонату — у росіянки Олени Котульської (2.00,98 хв). «Бронзу» виграла білоруска Маріна Арзамасова (2.01.21).

Джерело: ТСН
Розділи: Спорт в Україні

12 травня

Інші дати
12 травня відзначають:
  • День матері в Україні.
  • Всесвітній день медичних сестер.
  • Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
Розгорнути
Федір Моргун 
1924 – український державний і громадський діяч, учений-агроном, письменник і публіцист.
 
Розгорнути
Іван Марчук
1936 – український живописець, лауреат Шевченківської премії. Один із 100 геніїв світу.
Розгорнути
Варвара Адріанова-Перетц 
1888 – український і російський літературознавець, фольклорист, мовознавець, текстолог, бібліограф, педагог. Дослідниця давньоруської літератури, зокрема «Слова о полку Ігоревім» та інших пам’яток ХІ–ХVI cт.
Розгорнути
Народилася Софія Окуневська-Морачевська
(1865, с.Довжанка Тернопільська область – 1926) – перша жінка-лікар в Австро-Угорщині, українська громадська діячка.
«Від Софії пішло мені те світло, за яким я так тужила, невиразно мріла». (Ольга Кобилянська)
Розгорнути

Новини Дивитися всі