chrome firefox opera safari iexplorer

Посольства Польщі, Угорщини, Греції, Німеччини, Іспанії і Чехії — найбільш лояльні у наданні шенгенських віз українцям

19 квітня 2013 о 13:16

Минулого року кількість відмов у наданні шенгенських віз українцям знизилася на 1 відсотковий пункт — до 2,03%.

 

В 2012 році українці, за даними громадської ініціативи «Європа без бар'єрів», отримали 1,28 мільйона шенгенських віз. 75% виданих віз українцям у 2012 р. припало на шість країн: Польща, Угорщина, Греція, Німеччина, Іспанія і Чехія.

Як пише Forbes, в Україні, як і раніше, є консульства, які ускладнюють життя туристам, а також диппредставництва, де шенгенські візи можна отримати без проблем.

 

За даними організації «Європа без бар'єрів», минулого року кількість відмов у видачі віз знизилася на 1 відсотковий пункт — до 2,03%.

 

Однак керівник організації Ірина Сушко вважає, що кількість виданих віз, як і офіційний відсоток відмов — зовсім не єдині показники лояльної візової політики. За її словами, потрібно враховувати цілу низку факторів: відсоток довгострокових віз, перелік обов'язкових документів, швидкість їх обробки, місце подачі документів (консульство або візовий центр), можливість скористатися апеляцією у разі відмови, ставлення співробітників диппредставництв тощо.

 

Ще один важливий критерій — так звані «приховані відмови», які можуть досягати 5-8% при офіційних — 2-3%, коли документи просто не беруть «через невідповідність». Така «відмова» в офіційній статистиці не враховується, адже формально документи в посольство не надійшли.

 

У 2012 році найскладніше отримати візи українцям було в посольствах Італії, Чехії і Великобританії. При цьому нагіршу динаміку показала Чехія. Кількість виданих цією країною віз скоротилася на третину — до 74 тисяч, також ускладнилися умови роботи з чеськими консульствами для українських туроператорів.

 

Складно українцям доводиться і в італійському консульстві: великий пакет необхідних документів, мінімум тритижнева тяганина з їхнім розглядом і високий відсоток відмов. Італія утримує першість і за тривалістю розгляду заявок на візу (21 день), і за кількістю відмов — майже 7%. Що стосується скарг на Великобританію, то вони стандартні: запис на подачу документів, роздутий пакет обов'язкових документів і рекордно висока вартість візи — 124 євро.

 

У той же час експерти прийшли до висновку, що на лояльність європейських дипломатів вплинула економічна криза. Це доводять Греція та Іспанія, які різко змінили принципи візової політики щодо українців. Кількість виданих Іспанією віз за два останні роки зросла в чотири рази і в минулому році досягла 78 тисяч. Крім того, різко скоротилася кількість відмов у консульствах Греції.

Серед найбільш дружніх країн ЄС числяться також Польща, Угорщина, Словаччина і Естонія — відсоток відмови у видачі віз цих країн в 2012 році був мінімальним.

Джерело: ZN.UA
Розділи: Суспільство

17 квітня

Інші дати
Григорій Давиденко
1921 – льотчик, учасник Другої світової війни, Герой Радянського Союзу. Здійснив 215 бойових вильотів, провів 13 повітряних боїв.
Розгорнути
Народився Микита Хрущов
(1894, с. Калинівка, Росія - 1971) – радянський державний діяч, керівник Комуністичної партії УРСР (1938 – 1947), перший секретар КПРС (1953—1964).
Цвіте терен, цвіте терен, А цвіт опадає. Хто в любові не знається - Той горя не знає. (Українська народна пісня)
Розгорнути