chrome firefox opera safari iexplorer

Збірна команда українських шаблісток виграла «срібло» Чемпіонату Європи з фехтування

21 червня 2013 о 11:22

Збірна команда українських шаблісток у складі Ольги Харлан, Галини Пундік, Аліни Комащук і Олени Вороніної завоювала «срібло» чемпіонату Європи з фехтування, який проходить у ці дні у Загребі (Хорватія). Фехтування Українки програли «золото» збірній Росії. 

Як передає кореспондент УНІАН, до фінального поєдинку українки майже не мали особливих проблем. Зустріч у 1/8 фіналу наша команда пропускала, оскільки була посіяною на цьому турнірі, а розпочинала боротьбу одразу у чвертьфіналі зі збірною Азербайджану. Без проблем перемігши східних суперниць, українки у півфіналі також перемогли польську команду і вийшли у фінал. На тему: Харлан виграла чемпіонат України з фехтування на шаблях

Суперником у фіналі була збірна Росії, якій українки програли європейське «золото» в 2011 і 2012 роках. Як і в українській збірній, де на місце олімпійських чемпіонок – травмованої Ольги Жовнір і Олени Хомрової, яка проходить відновлювальний період, пришли молодші Комащук і Вороніна, росіянки виступали без срібної призерки Олімпійських ігор у Лондоні 2012 Софії Великою, її місце посіла Яна Єгорян. Враховуючи такі зміни у складах, поєдинок обіцяв бути цікавим. 

Першими на доріжку вийшли Харлан і Галіакбарова. Тут ініціатива була на стороні Харлан, і по закінченню поєдинку українки вели в рахунку 5:3. Проте вже наступний бій корінним чином змінив розстановку сил – Катерина Дьяченко змогла нанести Пундік 7 ударів, не одержавши при цьому жодного, і рахунок став вже 10:5 на користь росіянок. Два наступні поєдинки наші дівчата так само програли – 2:5 і 3:5, тому на п'ятий бій Харлан виходила, відстаючи у рахунку від Юлії Гаврилової на 10 ударів – 10:20, що не перешкодило їй завершити бій з рахунком 23:25, скоротивши, таким чином, розривши з 10 до 2 ударів. Шостий поєдинок Дьяченко-Комащук спортсменки закінчили внічию – 5:5, а в сьомому обидві команди одночасно зробили заміни – Україна замінила Пундік на Вороніну, а Росія – Гаврилову на Єгорян. Останньою вдалося завдати на два удари більше, ніж її суперниці і, збільшити відрив Росії від України до 4 очок – 35:31. Але вже в наступному поєдинку з Галіакбаровою Комащук вдалося вдруге за зустріч вивести українську збірну вперед – 40:39. 

Долю підсумкового дев'ятого поєдинку вирішували Дьяченко і Харлан. Спочатку ініціатива була на стороні Дьяченко, і вона повела у рахунку 44:42. Але Харлан вдалося порівняти рахунок – 44:44. Завдати переможного удару українці перешкодила прикра помилка. Правильно прорахувавши дії Дьяченко, вона чітко виконала один з своїх коронних прийомів – узяла «четвертий» захист, а от при у відповідь ударі – просто не улучила по суперниці, чим негайно і скористалася Дьяченко, яка перейшла у відповідь в атаку і завдала 45-го удару, – 44:45. Бронзові нагороди завоювали шаблістки Італії. 

У свою чергу українські чоловіки-рапіристи, що так само змагалися цього дня, медалей не завоювали. Шансу дістатися до п'єдесталу їх позбавили угорці ще в 1/8 фіналу. Таким чином, Андрію Погребняку, Ростиславу Герцику, Клоду Юнесу і Володимиру Колтиго довелося продовжити боротьбу за місця з 9-го по 16, за підсумками якої вони стали 11-ми. 

Чемпіоном Європи у чоловіків стала збірна Німеччини, які обіграла у фіналі поляків. Третє місце — у команди Великої Британії.

Джерело: УНІАН
Розділи: Спорт в Україні

14 жовтня

Інші дати
Віктор Баранов
1950 – український поет, прозаїк, перекладач. Автор численних поетичних збірок, повістей та романів. Лауреат літературних премій імені Є. Плужника та О. Гірника.
 
Розгорнути
Народився Лесь Сердюк
(1940, м. Харків - 2010) - український актор. Знявся  в понад 90 фільмах ("Загибель ескадри", "Як гартувалася сталь", "Батальйони просять вогню", "Гетьманські клейноди", "Мамай", "Тарас Бульба").
Розгорнути
Народилася Раїса Кириченко (Корж)
(1943,  с. Землянки Полтавської області - 2005) - українська співачка (мецо-сопрано), народна артистка УРСР. Лауреат державної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Кращі пісні: "Чураївна", "Козачка", "Стремено", "Жіноча доля", "Мамина вишня".
Знову наснилось дитинство, Тепле, як гарна весна. Вишня вдіглася в намисто,Мама щаслива й сумна. Там за село проводжала Долю мою молоду... Щедро мені щебетала Мамина вишня в саду. (Слова Дмитра Луценка, музика Анатолія Пашкевича)
Розгорнути
Покрова Пресвятої Богородиці
Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Хоча свято було впроваджене ще з часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови Богородиці починається з 12 століття, при князі Андрії Боголюбським, який і збудував першу на Русі Покровську церкву. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.
Розгорнути
День українського козацтва
Гей, на горі там женці жнуть, А попід горою, яром, долиною Козаки йдуть. Гей, долиною, гей, Широкою козаки йдуть... (Українська народна пісня)
Розгорнути