chrome firefox opera safari iexplorer

В Одеський оперний театр тепер простіше потрапити на екскурсію

24 липня 2013 о 09:05

Одеському національному академічному театрі опери та балету з 26 липня спростили порядок проведення екскурсій для туристів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вчора в ході екскурсії-брифінгу для журналістів повідомила екскурсовод театру Марія Кислова.

За її словами, новий екскурсійний проект припускає спрощений вхід для всіх охочих – без попередньої заявки, до якої раніше потрібно було додати певні документи, включаючи копію паспорта.

Кислова сказала, що є багато охочих подивитися театр. На екскурсію можна потрапити по п'ятницях і суботах за годину до початку вистави.

«Зараз починаються гастролі «Російського балету». Тому початок екскурсій буде о 19.00. Проте з відкриттям сезону екскурсії починатимуться о 17.30», — сказала Кислова.

Ціна — 100 грн з особи, для дітей — безкоштовно, тривалість екскурсії — близько 50 хвилин.

Відвідувачам розкажуть, як збирали гроші на будівництво нинішньої будівлі після пожежі, яка знищила перший Міський театр у 1873 році; як рятували театральні декорації, завісу, нотну бібліотеку та й сам театр під час Великої Вітчизняної війни; як піднімали «з-під землі» будівлю у наш час і багато іншого.

Екскурсії проводитимуть професійні гіди і знавці історії театру. Відвідувачам буде дозволено фотозйомку.

Одеський національний академічний театр опери та балету побудований у 1809 році.

Автори проекту – австрійські архітектори Ф.Фельнер і Г.Гельмер. Архітектура будівлі поєднує риси ренесансу і бароко.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути