chrome firefox opera safari iexplorer

Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну за вісім місяців впав майже вдвічі

01 жовтня 2013 о 14:17

За період з січня по серпень 2013 року обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну зменшився на 41,4% до $2,513 млрд проти $4,283 млрд за відповідний період минулого року, повідомляє НБУ.

Обсяг ПІІ в Україну в серпні поточного року впав на 73,1% — до $320 млн проти $866 млн у серпні 2012 року. Майже весь обсяг надходжень був направлений у реальний сектор.

«На відміну від двох попередніх місяців, сальдо за кредитами та облігаціями було позитивним — $413 млн. Обсяги нових залучень за кредитами та облігаціями перевищували рівень поточних виплат як в реальному, так і в банківському секторі: чисті залучення реального сектору склали $424 млн, а банківського сектору — $132 млн», — повідомляє НБУ.

При цьому кредити прямого інвестора в Україну в цьому місяці склали $33 млрд проти $298 млрд в серпні минулого року. За підсумками восьми місяців також спостерігається значний розрив: $260 млн проти $1,434 млрд.

Нагадаємо, що в минулому році в Україну надійшло прямих іноземних інвестицій на суму $4,13 млрд (з урахуванням відтоку капіталу і курсових переоцінок), що менше, ніж у попередньому році — $4,55 млрд.

Також раніше повідомлялося, що показник привабливості України для інвесторів трохи відірвався від дна — учасники опитування Європейської бізнес асоціації оцінили поточний інвестиційний клімат в 1,7 пункту, що все ще є його мінімумом за 19 кварталів аналізу.

Розділи: Суспільство

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути