chrome firefox opera safari iexplorer

Рівень безробіття в Україні зростає, Державний центр зайнятості працює на себе

08 жовтня 2013 о 17:41

На матеріальне забезпечення центрів зайнятості минулого року витратили понад 83 мільйони гривень, — інформує канал 24tv.ua. Але протягом 2009—2011 років, за свідченням Генеральної Прокуратури, Державний центр зайнятості перевитратив 110 мільйонів — закуповував за завищеними цінами техніку і поліграфічну продукцію. Центр залучав підприємства з ознаками фіктивності.

«Існують три види брехні: просто брехня, нахабна брехня і статистика», — говорив Марк Твен. Згідно зі статистикою, в Україні безробітних меншає...

Їх успішно перекваліфіковують, влаштовують за новою спеціальністю. Їм допомагають створити бізнес та у старшому віці безкоштовно закінчити університет.

Реальний рівень безробіття значно вищий

Згідно з даними Державної служби зайнятості в Україні на 1 вересня 2013 року кількість зареєстрованих безробітних становила 435,4 тисяч людей, серед яких: жінки – 247,8 тисяч осіб (56,9%); молодь – 183,3 тисяч осіб (42,1%); особи, що проживають у сільській місцевості – 157,4 тисяч осіб (36,2%);

За вісім місяців 2013 року Державна служба зайнятості працевлаштувала понад 15 тисяч осіб. Минулого року — на тисячу менше.

Втім, реальний рівень безробіття значно вищий, адже далеко не кожен, хто втратив роботу, офіційно оформляє свій статус. Реєстрація у центрі зайнятості гарантує отримання матеріальної допомоги у розмірі понад 2 тисячі гривень. Термін перебування безробітних на обліку зараз складає 151 день. Втім, його збираються скоротити, з`явилися проблеми з отриманням виплат, та й працевлаштуватися за допомогою служби не просто.

“Треба розуміти, що Київський міський центр зайнятості не працевлаштовує, він сприяє працевлаштуванню”,
— каже Олександр Ганієв із відділу зв'язків з громадськістю Київського міського центру зайнятості .

У службі зайнятості запевняють — скорочення терміну виплат не буде. Просто людям швидше шукатимуть роботу. Але чи реально це за нинішніх умов? На думку екс-міністра соціальної політики Людмили Денісової — ні.

Станом на 1 вересня в Україні було майже 67 тисяч безробітних фахівців сфери торгівлі та послуг. Для них Центри зайнятості могли запропонувати заледве 12 тисяч вакансій. Без роботи сиділи майже 78 тисяч — фахівців з обслуговування управління технологічним обладнанням. За цією спеціальністю було 13 тисяч вакансій. Роботу шукали 50 тисяч державних службовців. Але для них могли запропонували лише 7 тисяч місць.

У центрах зайнятості — свої правила гри

Наприклад, людина повинна раз у місяць «відмічатися». Якщо пропустить «перекличку» — її знімають з обліку. Двічі відмовитеся від роботи, яку центр зайнятості вважає вигідною — знімуть з реєстрації. Якщо більше, ніж дев'ять місяців непрацевлаштовані — на вас чекають громадські роботи: догляд за хворими, прибирання вулиць, кладовищ.

Пропонуючи нецікаву вакансію чи роботу з мізерною заробітною платнею, можна виключити людину зі списків безробітних. Зрештою, безробітний і сам зніметься з реєстру, аби позбутися зайвого клопоту. Таким чином можна на папері тривалість безробіття зменшити і до одного тижня.

На відміну від біржі офіційної, на нелегальній, яка вже багато років діє на залізничному вокзалі у Києві, на облік не ставлять.

Виробничі професії — у ТОП-10 найзатребуваніших

Готувати себе до ринку праці фахівці радять зі студентської лави. І на цьому етапі не цуратися непрестижних робіт та низьких заробітків.

Наші студенти, здебільшого, не готові до виходу на ринок праці. По-перше, тому, що вони не мають чіткого уявлення про своїй функціональні обов'язки. Вони не мають чіткого уявлення про те, чим будуть займатися. Cmуденти, складаючи уявлення про роботу, спираються до думку знайомих, друзів, якоїсь інформації в інтернеті. Вони не досліджують більш ґрунтовно потреби ринку праці,
— каже доцент Київського національного економічного університету Олена Кир'янова.

Згідно із дослідженням компанії «Неаd hunter.ua», на сьогодні виробничі професії перебувають у ТОП-10 найбільш затребуваних професійних сфер. На українському ринку дуже мало досвідчених інженерів і технологів у фармацевтичному бізнесі, тютюнової промисловості та атомній енергетиці. При цьому вимоги до претендентів, як правило, високі і досить жорсткі: найчастіше роботодавець чекає побачити «готового» фахівця з достатнім досвідом роботи.

У центрах зайнятості інша думка щодо актуальних вакансій. Там переконують: в Україні бракує робітників.

До слова, на матеріальне забезпечення центрів зайнятості минулого року витратили понад 83 мільйони гривень. Але протягом 2009—2011 років, за свідченням Генеральної Прокуратури, Державний центр зайнятості перевитратив 110 мільйонів — закуповував за завищеними цінами техніку і поліграфічну продукцію. Центр залучав підприємства з ознаками фіктивності.

Розділи: Суспільство

20 травня

Інші дати
20 травня відзначають:
День банківських працівників України. Всесвітній день метрології. Всесвітній день травматолога.
Розгорнути
Народився Петро Скунць
(1942, с. Міжгір'я  Закарпатської обл. - 2007) - український поет, перекладач. Автор збірок "Сонце в росі", "Погляд", "ВЕрховинська пісня", "Полюси Землі", "На границі епох", "Один" та ін.
Розгорнути
Народився Микола Мурашко
(1844, м. Глухів, Сумська область - 1909) — український художник і педагог. В 1875 році заснував приватну художню школу, яка увійшла в історію під назвою Київської рисувальної школи.
Розгорнути
Народився Олександр Мишуга
(1853, с.Новий Витків, Львівська область - 1922) – український оперний співак, педагог.
Розгорнути
Народився Борис Мартос
(1879, смт. Градизьк, Полтавська область - 1977) — визначний український громадський і політичний діяч, кооператор і педагог. Голова Ради Міністрів УНР (1919).
«Як іскра ще в тобі горить І згаснути не вспіла – Гори! Життя – єдина мить Для смерті ж – вічність ціла.» (Олександр Олесь)
Розгорнути