chrome firefox opera safari iexplorer

Побиті під час розгону Майдану студенти подадуть заяву про замах на вбивство

04 грудня 2013 о 11:06

Студенти, які постраждали від дій міліції, зібралися на тому ж місці на Майдані під стелою і з допомогою волонтерів розгорнули штаб допомоги постраждалим.

Побиті під час розгону Євромайдана студенти будуть подавати в правоохоронні органи заяву про замах на вбивство. Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомила координатор групи, яка допомагає побитим студентам Руслана Лижичко.

«Ми на сьогоднішній день зібрали робочу групу з консультантів, адвокатів, юристів... щодо подій 30 листопада. Студенти, яких побили, які постраждали від незаконних дій міліції, зібралися на тому ж місці на Майдані під стелою і з допомогою волонтерів розгорнули штаб допомоги постраждалим студентам», — розповіла Руслана Лижичко.

За її словами, юристи, які працюють у групі, будуть допомагати постраждалим заповнити заяву про замах на вбивство. «Є зразок заяви про злочин, а точніше, заяви про замах на вбивство. Наша робоча група вважає, що ця заява про замах на вбивство. Прямо там ми з вами, юристами та волонтерами заповнимо цю заяву і надамо вам інструкції щодо подальших дій. Коли в міліцію ляжуть 230 заяв про замах на вбивство, то прокуратура буде зобов'язана об'єднати ці матеріали в одне кримінальне провадження», — розповіла Руслана.

Вона додала, що робоча група проконтролює розслідування справи.

«Ми будемо знати ім'я і прізвище слідчого і проконтролюємо його роботу у відповідності з нормами закону. Якщо цей слідчий почне розповідати, що ці студенти самі себе побили міліцейськими кийками і самі билися головою об граніт Майдану, ми будемо приймати свої заходи громадського тиску, студентські загони вже формуються. Ми будемо діяти в рамках закону, але нехай не сподіваються, що ми дозволимо їм спустити цю справу на гальмах», — розповіла Руслана.

Вона також додала, що сьогодні точно невідомо, скільки людей в ту ніч було на Майдані. На даний момент вдалося відшукати 70 осіб, місце знаходження 10 осіб не встановлено. Як виявилося, насправді пропало набагато більше людей, ніж здавалося спочатку. Найбільше серед постраждалих було львів'ян, які приїхали і ночували на Майдані.

Нагадаємо, у Києві 30 листопада близько 4 години ранку співробітники спецпідрозділу «Беркут»жорстоко розігнали Євромайдан на Майдані Незалежності. Були затримані і доставлені в Шевченківське районне відділення міліції 35 учасників акції, за медичною допомогою звернулися 35 осіб, сім з них були госпіталізовані.

Джерело: ZN.UA
Розділи: Суспільство

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути