chrome firefox opera safari iexplorer

25 травня — момент істини

23 травня 2014 о 16:34

25 травня вирішуватиметься доля України. Ці слова – не пафос, який часто чутно у виступах кандидатів усіх мастей. Це – констатація очевидного факту.

Якщо вибори буде зірвано, або навіть, якщо перемогу жоден з кандидатів не здобуде у першому ж турі, – питання існування незалежної держави України гостро постане на порядку денному. Кінець історії єдиного українського народу буде трагічним і жахливим – розкол країни, громадянська війна, маси біженців, епідемії, злочинність, голод та злиденність більшості народу. Хвиля насильства уже невпинно наступає зі Сходу України, звідки в наші міста і села уже пішли десятки трун з українськими хлопцями.

Не треба тішити себе ілюзіями, що, мовляв, “віддамо Донбас, і не буде війни”. Буде. Обов’язково буде. Апетити агресорів не обмежаться лише Сходом, чи навіть анонсованою Путіним “Новоросією” з Одесою, Харковом та Дніпропетровськом. Кремлю потрібна “буферна зона” між Росією та ЄС. Зона, у якій панувати хаос і братовбивча війна.

ЄС, підсаджений на російську “газову голку”, не має механізмів впливу на Москву, а всі гучні заяви про санкції жодних наслідків досі не мають.

Сепаратисти добре озброєні, диверсійні групи пройшли фахову воєнну підготовку, а терористи щедро фінансуються поплічниками режиму Януковича.

Натомість українська армія погано оснащена, різні підрозділи силових структур, які беруть участь в АТО, слабко координують свої дії. Але це не провина вітчизняних силовиків. Кліка Януковича роками цілеспрямовано знищувала обороноздатність України. Повернути цю обороноздатність може лише легітимна сильна влада.

Сильна влада забезпечить захист рідної землі й українських громадян. Сильна влада негайно модернізує Збройні Сили за останнім словом техніки, щоб у жодних терористів не залишилося ілюзій щодо власної подальшої долі, якщо вони тільки спробують чинити безлад в Україні. Сильна влада зможе провести необхідний комплекс реформ, щоб перетворити Україну в заможну й успішну державу, у якій люди відчуватимуть себе захищеними.

Саме така – нова європейська Україна стане орієнтиром та центром притягнення і для Криму, який дуже швидко відчує на собі усі реалії імперського режиму. Ми не закликаємо голосувати за того або іншого кандидата. Цей вибір Ви маєте зробити самостійно. Запам’ятайте лише одне – саме від Вашого вибору залежатиме майбутнє України не у далеких перспективах, а вже 26 травня. І вибір тут не такий великий – бути Україні чи ні.

31 липня

Інші дати
Сергій Подолинський
1850 – громадський і політичний діяч, лікар, соціолог, економіст, публіцист, член «Женевського гуртка».
Розгорнути
Народився Олександр Маркович
(1790, с. Сварково, Сумська область – 1865) – український історик та етнограф. Основні праці присвячені історії дворянства, побута та етнографічним особливостям України.    
«Людське суспільство можливе лише тому, що є різноманітність типів і психологічних осіб окремих людей, бо ніяке суспільство не склалося б із цілком однакових однотипних індивідуумів". (Дмитро Чижевський)
Розгорнути
Народився Ілля Борщов
(1833, м.Петербург, Росія – 1878) – український та російський ботанік, натураліст, фахівець у галузі анатомії та фізіології рослин.  
Розгорнути