chrome firefox opera safari iexplorer

Терористи ДНР намагаються відловлювати неугодних в інтернеті

13 червня 2014 о 12:51

Терористи так званої «Донецької народної республіки» вимагають від провайдерів надавати їм реєстраційні дані своїх користувачів.

Про це сайту Донецька 62.ua повідомив один із представників ринку, надавши відповідний «папірець».

За словами провайдера, йому і його колегам були розіслані листи за підписом одного з лідерів «ДНР» Дениса Пушиліна, у яких міститься вимога вказати практично все про дії користувачів в Інтернеті: логін, адреси електронної пошти, списки контактів, дії з видалення акаунтів.

«Робиться це з метою виявити противників ДНР, тих, хто критикує події на Донбасі, і якимось чином покарати їх. А також, ми так розуміємо, скласти список потенційних рекрутів, яких можна „обробити“ і залучити на виконання якихось завдань», — говорить представник провайдера.

Крім того, від інтернет-компаній вимагають дані про те, коли і які саме інтернет-форуми й соціальні мережі відвідують користувачі, які ведуть блоги і які програми й DNS-сервери при цьому використовують.

Представник ринку провайдерських послуг висловив небажання порушувати права користувачів і намір бойкотувати вимоги сепаратистів, однак наголосив, що побоюється за свій бізнес і за своє життя.

Раніше лідери т.зв. «ДНР» вимагали припинити з 1 червня ретрансляцію шести українських телеканалів «у зв'язку з поширенням... інформації, спрямованої на розпалювання ворожнечі між російським і українським народами».

У випадку відмови виконати цю вимогу, заявляли представники сепаратистів, вони не гарантують «цілісність майна» і «безпеку персоналу» підприємств.

16 серпня

Інші дати
Антон Задонцев
1908 – український учений у галузі рослинництва. Директор Всесоюзного науково-дослідного інституту кукурудзи (м. Дніпропетровськ).
 
 
Розгорнути
Річниця Зборівської битви
1649 – відбулася Зборівська битва – переможна битва козацької армії, очолюваної Богданом Хмельницьким, з польським військом під командуванням короля Яна ІІ Казимира під Зборовом (тепер Тернопільська область). В результаті 18 серпня 1649 р. був укладений Зборівський договір, за умовами якого визнавалася самоврядність Війська Запорозького, Гетьманщини; на землях Війська Запорозького влада належала гетьману, чисельність козаків Війська Запорозького обмежувалась реєстром у 40 000 осіб.
Розгорнути
Народився Микола Дашкевич
(1852, с. Бежів, Житомирської області – 1908) – український літературознавець, історик.  Автор праць про Івана Котляревського, дослідник українських дум, історії Галицько-Волинського князівства.
Розгорнути
Народився Іван Дряпаченко
(1881, с. Василівка, нині Чернігівська область – 1936) – український живописець, графік, колекціонер. Автор полотен «На озері», «Косарі», «Лелеки перед грозою», «Назустріч вечору», «Параска у святковий день».
«Нашої красуні Василівки я не проміняю на жодну Венецію. Садки й гаї, білі хатки й чарівна ріка української пісні !» (Іван Дряпаченко).
Розгорнути