chrome firefox opera safari iexplorer

Терористи ДНР намагаються відловлювати неугодних в інтернеті

13 червня 2014 о 12:51

Терористи так званої «Донецької народної республіки» вимагають від провайдерів надавати їм реєстраційні дані своїх користувачів.

Про це сайту Донецька 62.ua повідомив один із представників ринку, надавши відповідний «папірець».

За словами провайдера, йому і його колегам були розіслані листи за підписом одного з лідерів «ДНР» Дениса Пушиліна, у яких міститься вимога вказати практично все про дії користувачів в Інтернеті: логін, адреси електронної пошти, списки контактів, дії з видалення акаунтів.

«Робиться це з метою виявити противників ДНР, тих, хто критикує події на Донбасі, і якимось чином покарати їх. А також, ми так розуміємо, скласти список потенційних рекрутів, яких можна „обробити“ і залучити на виконання якихось завдань», — говорить представник провайдера.

Крім того, від інтернет-компаній вимагають дані про те, коли і які саме інтернет-форуми й соціальні мережі відвідують користувачі, які ведуть блоги і які програми й DNS-сервери при цьому використовують.

Представник ринку провайдерських послуг висловив небажання порушувати права користувачів і намір бойкотувати вимоги сепаратистів, однак наголосив, що побоюється за свій бізнес і за своє життя.

Раніше лідери т.зв. «ДНР» вимагали припинити з 1 червня ретрансляцію шести українських телеканалів «у зв'язку з поширенням... інформації, спрямованої на розпалювання ворожнечі між російським і українським народами».

У випадку відмови виконати цю вимогу, заявляли представники сепаратистів, вони не гарантують «цілісність майна» і «безпеку персоналу» підприємств.

4 серпня

Інші дати
Народився Володимир Боровиковський
(1757, м. Миргород, Полтавська область – 1825) - український художник, іконописець, портретист. До золотого мистецького фонду належать ікони роботи Боровиковського для головного іконостасу Казанського собору, Троїцького собору Олександро–Невської Лаври в Петербурзі, Покровської церкви на Чернігівщині.
Розгорнути
Народився Антін Крушельницький
(1878, Польща – 1937) – український письменник, літературний критик, педагог, міністр освіти УНР, автор біографічного нарису «Іван Франко», редактор шкільних хрестоматій з української літератури.
"Літературу свою має той нарід, у котрого єсть своя історія, свій питомий світогляд і своя мова. У такого народа не запропаститься життя літературне, хоча б він і втратив самостійність політичну..." (Омелян Огоновський)
Розгорнути