chrome firefox opera safari iexplorer

Відновити кінотеатр «Жовтень» допомагають Тарантіно, Чаплін й Ступка

07 травня 2015 о 09:00

Київська влада виділила 12 мільйонів гривень для відновлення кінотеатру «Жовтень». З осені йдуть роботи по реконструкції будівлі. Кінотеатр підпалили в жовтні під час показу одного з фільмів фестивалю «Молодість». Вже в листопаді Подільська прокуратура висунула обвинувачення в хуліганстві двом хлопцям, які кинули в кінозалі димові шашки під час перегляду сеансу. Зараз міліція відкрила друге кримінальне провадження щодо умисного підпалу. Правоохоронці поки не мають версій, хто міг вчинити злочин.

Хоча двері «Жовтня» для глядача зачинені, «Благодійний фонд підтримки кінотеатру Жовтень» створили кіноклуб. Кожного четверга в «Сінема Сіті» йде показ фільмів. Зібрані кошти йдуть на відновлення кінотеатру.

Також на сайті «Жовтня» проходить благодійна акція. Кожен охочий може зробити внесок сумою в 40 гривень. Після закінчення реставрації кінотеатру можна буде придбати квиток на будь-який сеанс за пільговою ціною. Всі зібрані кошти підуть на оновлення обладнання, зокрема, цифрового кінопроектора.

Сергій Щелкунов, засновник спільноти «Врятуй Жовтень», розповідає, що охочих допомогти досить багато.

«Коли ще не було презентовано проекту реконструкції, збирати гроші на кінотеатр було досить складно. В першу чергу, через військову агресію на Сході України. До того ж, ремонтні роботи почались тільки нещодавно, хоча пройшло вже півроку. Але ми цей час використали, щоб знайти відповідальних волонтерів, які б могли очолити різні благодійні проекти, — Андрій додає, що трапляються випадки, коли волонтери беруться за якусь роботу, а потім безслідно зникають. — Це нормально. Така специфіка нашої діяльності».

З кінця квітня діє акція «Cinema Postcards». Дизайнер Сергій Клепик створив листівки на тему кіно.

«Спочатку задумувались листівки ручної роботи, в різних граверних техніках, але цифрові ілюстрації створювались швидше і тому на сьогоднішній день всі комплекти надруковані типографським способом», — розповідає Сергій.

Є український комплект з портретами Богдана Ступки, Івана Миколайчука йОлександра Довженка. Але найбільш популярними серед покупців стали Квентін Тарантіно, Джим Джармуш й Вес Андерсон. Також є листівки із зображенням Чарлі Чапліна. Одна листівка коштує 15 гривень, набір із трьох — 30 гривень.

Завдяки волонтерам, міська влада зобов'язалась відновити «Жовтень» до осені 2015 го року, аби фестиваль «Молодість» пройшов в звиклих для киян стінах. Кінотеатр буде мати такий же вигляд, яким він був до пожежі — шість залів разом із невеличким кафе. Директор кінотеатру Людмила Горделадзе зазначає, що реставрація будівлі йде строго за проектом. Тому «новий Жовтень» має стати повною копією попереднього. Директор додає що, можливо, хотілось би мати виставкові центри, але вони не передбачені у проекті.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути