chrome firefox opera safari iexplorer

Безпечне море в Україні

08 червня 2015 о 18:00

Буквально декілька днів відділяють нас від справжнього літа, безтурботного відпочинку та сезонів відпусток. Подумки ми вже всі прохолоджуємося на морському узбережжі, а в реальності ще не визначилися, як проведемо заслужені канікули.

Звичайно, з нинішнім курсом долара, дозволити собі поїздку закордон можуть не всі, тому ми вирішили розібратися, де в Україні шукати морські курорти. Погодьтеся, всі ми з дитинства чули такі відомі місця як Затока, Залізний Порт, Кирилівка та Грибівка, однак навряд чи зможемо розказати про них щось більше або принаймі показати де саме вони знаходяться. Ну що, поїхали на море! 

Одеса

Столиця гумору Одеса – найперша асоціація з морським відпочинком в Україні. І не даремно, адже Одеса пронизана позитивною атмосферою, історичними вуличками, загадковою архітектурою та духом Чорного моря. Сюди варто їхати на відпочинок, якщо ви любите шалений темп життя, комфорт та безкінечні прогулянки по місту. Інфраструктура Одеси вражає та має все необхідне для повноцінного відпочинку: готелі, ресторани, парки розваг, екскурсійні маршрути, дискотеки, аквапарки та багато інших видів дозвілля.

Якщо ви ще не були в Одесі, то обов’язково навідайтесь на ринок «Привоз», погуляйте по Дерибасівській, посидьте на відомому дванадцятому стульчику, порахуйте усі сходинки на знаменитій Потьомкінці, провідайте Оперний, загляньте на тещин міст та пориньте в теплі обійми морських хвиль.

occgRYSwq_E

 

Затока

Затока – ідеальний варіант для всіх, хто любить спокійний відпочинок за помірною ціною. Курорт розміщений  вздовж усієї коси, що розділяє Чорне море та Дністровський лиман (Одеська область). Тут на вас чекають кілометрові піщані пляжі, чиста вода та досить розвинена інфраструктура за українськими мірками.

Ще одним плюсом відпочинку в Затоці можна назвати територіальну близькість до Одеси (60 км). Всього лише година-півтори в дорозі і ви розгулюєте «перлиною біля моря». У порівнянні з Одесою – ціни в Затоці дешевші, а море чистіше.

Біля Затоки море неглибоке, тому це чудовий варіант для відпочинку з дітьми.

Затока

 

Залізний Порт

Залізний порт – популярний курорт, який розташований в Херсонській області. З одного боку селище омиває Чорне море, а з другого межує з Чорноморським біосферним заповідником. Дана місцевість відома своїм бюджетним відпочинком, однак має відносно розвинену інфраструктуру,через що її охрестили «Херсонським Лас-Вегасом». Тут гармонійно поєднуються спокійний пляжний відпочинок та нічне життя.

Залізний Порт славиться своїми пляжами, адже тут надзвичайно рівна берегова лінія (без бухт та заток), відкрите та досить глибоке море. Своєю поведінкою море тут нагадує океан, адже сьогодні воно спокійно відпочиває, а завтра могутніми хвилями та штормом показує свій характер.

Единий мінус даної місцевості – поруч відсутні визначні місця та екскурсійні маршрути. Невеличкий бонус – херсонські кавуни.

ПОРТ

 

Кирилівка

Кирилівка розташована на узбережжі Азовського моря (Запорізька область), тому тут мілкіше і вода тепліша (швидше прогрівається). Поселення Кирилівка – ідеальний варіант для відпочинку з маленькими дітьми, завдяки більш м`якому мікроклімату та безпечнішого моря. Також, ця місцевість знаменита своїм аквапарком «Острів скарбів», адже він є найбільшим в Україні.

Також,  Кирилівку вважають курортом-здравницею, через лікувальні грязі з Утлюцького та Молочного лиману.

Кирилівка

 

Коблево

Курорт Коблево (Миколаївська область) розмістився між Одесою (50 км) та Миколаєвом (80 км) і простягнувся на 7 км узбережжя, де можна знайти місце для сімейного відпочинку та шумних веселощів. Коблево відоме своїм оздоровчим ефектом, адже тут з’єдналися у єдине морське повітря та хвойні аромати багаторічного Соснового бору.

 

Звичайно, не дарма тут розташувався виноробний завод «Коблево», адже плантації налитого сонцем винограду не залишать байдужими нікого. Достаток фруктів у сезон вам гарантований.

КОБЛЕВО

 

Грибівка

Курорт Грибівка також розташований поблизу Одеси, однак на відміну від самої столиці гумору та раніше описаної Затоки, тут ціни ще нижчі. Грибівка – це бюджетний відпочинок, який підійде для тих, хто їде відпочивати заради шуму моря, бризу, хвиль та польотів чайок. Якщо ви хочете відпочити від шаленого темпу міста і залишитися наодинці з природою за розумною ціною, то завітайте саме сюди.

 

Грибівка

 

Бонус: Шацькі озера

Ми недаремно додали до морського відпочинку – відпочинок на озері, адже за останні роки кількість туристів, що відпочивають на Шацьких озерах (Волинська область) виросла в рази. Сюди їдуть люди, котрі люблять прогулянки лісом (гриби, ягоди, квіти), красу озер, рибалку, тишу та спокій. Якщо ви стомилися від палаючого сонця, переповнених пляжів, «пахлави медової» і взагалі вам більше до смаку пончики з чорницею, то ви неодмінно маєте сюди завітати.

Шацькі озера включають в себе понад 30 озер, серед яких найглибше озеро України – Світязь (воно в чотири рази глибше за Азовське море). Тут надзвичайно чиста вода, піщані пляжі, багата флора та фауна.

Ще однією особливістю озера Світязь є його острів, на якому ще 30 років назад відпочивали політичні діячі, а сьогодні вхід на нього заборонений, через рідкісний вид пташок, які його заселяють. Однак, сьогодні абсолютно кожен українець може дозволити собі відпочинок на Шацьких озерах, адже тут знаходяться як комфортабельні готелі, так і більш скромні варіанти проживання.

 

ШАЦЬКІ

Сподіваємось, що наша стаття допоможе вам обрати оптимальний відпочинок і гарно провести літо, навіть, якщо у вас невеликий бюджет. Успіхів!

Джерело: inspired
Розділи: Туристичні новини

2 грудня

Інші дати
Народився Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський)
(1853, с. Свічківка, Черкаська область – 1927) – український піаніст, композитор і педагог. Організатор народної консерваторії в м. Севастополь. Автор творів для фортепіано («Українська рапсодія»), романсів, обробки українських народних пісень. Учнями Ходоровського були Климент Квітка, Лев Ревуцький, Лео Сирота.
Розгорнути
Народився Олександр Шумський
(1890, с. Рудня Борова Житомирської обл. - 1956) - український політичний дія. Входив до складу Центральної Ради. Нарком освіти УСРР (1924-1927).
Розгорнути