chrome firefox opera safari iexplorer

World Press Photo вперше приймає Україна

06 червня 2015 о 14:05

Вперше в історії головного міжнародного конкурсу медійної фотографії World Press Photo участь українських представників буде оформлена у вигляді окремої експозиції під назвою «Український виклик». Про це повідомляє прес-служба каналу «1+1».

 Роботи двадцяти двох українських фотожурналістів, які взяли участь у всесвітньо відомому конкурсі World Press Photo, будуть представлені на виставці, що буде проходити 10-30 червня в Національному музеї Тараса Шевченка.

Нагадаємо,Україна вперше в історії конкурсу приймає виставку на початку світового турне, майже відразу після її презентації в Нідерландах — країні-організатора конкурсу. Відкриття фотовиставки відбудеться 10 червня в Національному музеї Тараса Шевченка, в Києві. Ведучою церемонії стане Наталія Мосейчук, телеведуча ТСН каналу «1+1».

 На виставці можна буде ознайомитися з унікальними фотороботами конкурсантів World Press Photo15 про драматичні події, які пережила Україна в минулому році. Проект реалізується у партнерстві з громадською організацією «Камера обскура», Школою фотографії Віктора Марущенка.

За результатами голосування будуть визначені троє переможців, які отримають цінні призи від компаній Canon і EastPack на церемонії нагородження 30 червня. Головний приз «Українського виклику» за перше місце — камера Canon EOS M3.

Також під час виставки буде відкритий для відвідування мультимедійний спецпроект інтернет-журналу Bird in Flight. За підтримки фотобанку Depositphotos журнал представить унікальну підбірку проектів українських фотографів різних років.

World Press Photo — найавторитетніший міжнародний щорічний огляд фотожурналістики, який багато в чому визначає стандарти професії. Щороку міжнародне незалежне журі, що складається з професійних фотографів і фоторедакторів ЗМІ, оцінює роботи претендентів у 9-ти різних категоріях, представлені фотожурналістами, агентствами, газетами і журналами з усіх куточків світу.

Нагадаємо, що серед цьогорічних переможців конкурсу World Press Photo  були фотографії і з України. Джером Сессіні з фото агенції Magnum Photos отримав першу та другу премію у категорії Spot News із двома фото-есеями з України. Перший знятий після катастрофи літака Malaysia Airlines Flight у липні, другий — наприкінці протестів на Майдані Незалежності у Києві у лютому. Крім того у категорії General News також перемогло фото з України. На знімку Сергія Ільницького (European Pressphoto Agency) зафіксовано мінометний обстріл у Донецьку.

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути